חמישה מועמדים לראשות העירייה ו-19 רשימות למועצת העיר מתמודדות בבחירות המקומיות בנתניה, שייערכו בעוד פחות משבועיים, ב-30 באוקטובר.

מלבד ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, שרצה לקדנציה חמישית בתפקיד, מתמודדים על הבכורה ח"כ לשעבר מ"הבית היהודי", יוני שטבון, יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, הרצל קרן, חבר המועצה, עופר אורנשטיין, ואפרים בולמש, לשעבר מ"מ ראש העירייה.

בחירות בנתניה | צילומים: אבי רוקח, אסף פרידמן, יח"צ

פיירברג-איכר והפעילה החברתית טלי מולנר הן הנשים היחידות שעומדות בראש רשימה מבין כלל הרשימות המתמודדות. עם זאת, מלבד "ש"ס", "גל" (רשימתו של הרב שמעון שר) ו"הבית היהודי", יתר הרשימות כוללות נשים מבין המועמדים, ואף במקומות גבוהים.

כך, למשל, חברת המועצה, עו"ד ענת לביא-אזולאי, מדורגת במקום השני ברשימת "עוצמה לנתניה" בראשות הרצל קרן; עיתונאית "ידיעות נתניה" לשעבר, ציפי קפל, שנייה למולנר ברשימת "פעימה חדשה"; חברת המועצה, שמחה שמואל, במקום השני ברשימת "כולנו עם אורגד" בראשות מנכ"ל "רדיו תשעים" לשעבר, אהרון אורגד; ג'יין הלוי, יו"ר הקואליציה הבינלאומי לאיסור סחר בפרוות, היא מספר שתיים של עו"ד יוני ג'ורנו ברשימת "נתניה שלנו"; אשת ההייטק ליאורה לוי היא סגניתו של יוני שטבון ברשימת "אחריי", ועוד.

תגובת "הבית היהודי" על אי שילוב נשים ברשימה: "'הבית היהודי' תר רבות אחר מועמדת, תוך שריון מקום מתאים. לצערנו, ללא הצלחה. יוזכר, שמתוך ראיית חשיבות הנושא, הוצע לרחלי צינקין שריון למקום 2 (לאחר שהפסידה לדניאל בשארי בפריימריז),  אך היא העדיפה לערוק לעופר אורנשטיין. ניתן מענה רגיש ומלא לכל תושב/ת ללא שום קשר למגדר. מי שמזדהה עם דרכנו ורוצה להשתלב בפעילות לפני, ובעיקר אחרי הבחירות, מוזמנת בשמחה רבה".

להלן הרשימות המתמודדות, שקיבלו את אישור משרד הפנים, כולל אותיות הרשימות והעומדים בראשן:

א - "נתניה חופשית באמת" בראשות אפרים בולמש.

גל - "לקידום הבריאות, החינוך והרווחה" בראשות הרב שמעון שר.

ד - "החדשים" בראשות אמיר סיני.

דר - "הדרך" בראשות וגיף אליאב.

טב - "הבית היהודי" בראשות דניאל בשארי.

כ - "כולנו עם אורגד" בראשות אהרון אורגד.

ל - "נתניה ביתנו" בראשות ד"ר גרש פישמן.

מ - "פעימה חדשה" בראשות טלי מולנר.

מחל - "הליכוד" בראשות אלון אלרואי.

נת - "למען נתניה" בראשות עופר אורנשטיין.

עי - "קשת" בראשות עקיבא יצחקי.

פ - "נתניה אחת" בראשות מרים פיירברג-איכר.

צו- "נתנייתיים והצעירים" בראשות צביקה ליבר.

ק - "עוצמה לנתניה" בראשות הרצל קרן.

קן - "תקווה" בראשות עמוס דירסאו.

רם - "אחריי" בראשות יוני שטבון.

רק - "נתניה שלנו" בראשות יוני ג'ורנו.

שס - "התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה" בראשות חגי חדד.

ת - "מקומי בנתניה" בראשות דניאל מהרט.