בית משפט השלום בחיפה האריך היום (ב') בשישה ימים את מעצרו של מסרשה וואסה, השוטר בן ה-24 מנתניה שהודה שרצח אמש בירייה את אשתו אנגווץ וואסה (36). כך מדווחים בצהריים רענן בן צור, אחיה ראב"ד ואדיר ינקו באתר ynet.

השוטר החשוד ברצח והקורבן מנתניה | צילום: שירות מיינט, ynet

מיד לאחר הרצח התקשר החשוד למוקד המשטרה ודיווח: "רצחתי אותה". כוחות משטרה ומד"א הוזעקו לבית ברחוב נחום בעיר יחד עם המחלקה לחקירת שוטרים. מותה של האישה נקבע במקום והגבר נעצר. לבני הזוג שלושה ילדים, שניים בני 6 ו-7 מנישואיה הקודמים ותינוק משותף בן חודשיים. אחד הילדים היה עד לרצח, ובמהלך הלילה נגבתה ממנו עדות. הוא הועבר יחד עם אחיו לסבתם, אם אביהם הביולוגי. התינוקת בת החודשיים הועברה למשפחת הנרצחת.

עו"ד ליאור בר זוהר, שמייצג את וואסה, אמר כי "החשוד מאוד מאוד נסער. הוא ייבדק על ידי פסיכיאטר כפי שקבעה השופטת, והוא טוען בתוקף שלא התכוון לרצוח את אשתו".

וואסה עבדה כרכזת מטעם "הדרך החדשה" - התוכנית הלאומית לשילוב עולים מאתיופיה שבה משתתף משרד החינוך.

אנגווץ וואסה ז"ל | צילום: מהרשת החברתית

אחיה של וואסה, אסף מלקמו, סיפר: "הילדים שואלים איפה אימא שלהם. היא הייתה יועצת חינוכית. הם התחתנו לפני שנה והיא הייתה מאושרת מהלידה, מתחילת פרק חדש. היא התגרשה לפני שנתיים ומיד התחתנה. לתינוקת היא קראה לה על שם אמא שלנו שנפטרה, אמ-ליהי. לא שמענו על ויכוחים ועל ריבים. הוא אהב אותה. זה בא לנו בהפתעה. רק לפני כמה חודשים סיימנ שנת אבל על אימא. הרוצח הרס משפחה שלמה".

הידיעה המלאה פורסמה לראשונה באתר ynet