שקד תפארת רק בן 18, זכה בתחרות הבינלאומית

אליפות השחמט הבינלאומית ע"ש השחמטאי יצחק שלקמן ז"ל שהתקיימה במועדון השחמט נתניה בניהולה של העמותה לחינוך בלתי פורמאלי, הגיעה לסיומה עם ניצחון של שקד תפארת שחקן  'מועדון השחמט נתניה'.

שקד, רק בן 18 הוכתר כאלוף דרג א' לאחר שגבר בשקלול הניקוד הסופי על מתחרים מבוגרים ומנוסים ממנו, שקד הקדים בחצי נקודה את רב אמן יעקב זילברמן והאמן דוד קודשביץ שזכו במקום השני והשלישי ובכך קטף את תואר אלוף התחרות.

אחד ממארגני התחרות הביע פליאה לאור העובדה ששקד גבר על מתחרים בוגרים ממנו: "הוא גאון, אין מילה אחרת. שחמט זה משחק אסטרטגי, לחשוב שכבר בגיל צעיר הוא ניצח אנשים שיכולים להיות אבא וגם סבא שלו – זה מדהים".

שקד, רק בן 18 הוכתר כאלוף דרג א' לאחר שגבר בשקלול הניקוד הסופי על מתחרים מבוגרים ומנוסים ממנו

בזכות זכייתו קיבל המתחרה הצעיר פרס כספי נדיב שתרמה משפחתו של יצחק שלקמן ז"ל. בשבוע הבא צפוי שקד לטוס לגאורגיה על מנת לייצג את ישראל באליפות אירופה ליחידים.

האליפות השנה הופקה לזכרו של חבר מועדון השחמט המיתולוגי יצחק שלקמן ז"ל שהיה חבר במועדון השחמט בשיתוף פעולה של העמותה לחינוך בלתי פורמאלי , מועדון השחמט נתניה ומשפחת שלקמן. האליפות התקיימה לראשונה במתכונת בינלאומית כאשר התחרות השנה היתה מהתחרויות הגדולות אי פעם בעיר היהלומים כאשר בסה"כ השתתפו למעלה מ-40 שחמטאים מישראל ומחו"ל בשני דירוגים שונים.

בתחרות דרג' ב' זכה במקום הראשון דובי ברונפמן עם 6 נקודות. את המקום השני קטף הנער המוכשר איתן מישורובסקי וחילקו ביחד במקום השלישי ויצ'אסלב יבדייב ורומן בוטביניק.


ממנהלי התחרות נמסר: "נתניה מוכיחה שהיא יכולה לספק תחרויות איכותיות לשחקני שחמט ומשמח לראות שחקני שחמט מכל הארץ מגיעים להתחרות כאן בנתניה ומקווה שבשנים הבאות נראה עוד ועוד שחקנים מגיעים"  עוד הוסיפו: "אנחנו רוצים להודות למשפחת שלקמן על התרומה הכספית הנדיבה לתחרות ולעמותה לחינוך בלתי פורמאלי על התמיכה בארגון התחרות".