רחוב הרצל נתניה (צילום: עדי ארצי)

בחורף הקודם איתרו בעמותת אור ירוק 5 רחובות אדומים – מסוכנים במיוחד ברחבי העיר נתניה. הפעם על פי הממצאים ישנם ברשימה 12 רחובות מסוכנים.

כשבמקום הראשון מככב הרצל הסואן, ולאחריו שד' ויצמן, שד' בן גוריון, שד' בנימין ושד' בן צבי. ברחובות האלה רבו התאונות והנפגעים בשנים האחרונות, בפרסום הרחובות האלה יתכן כי תגדל המודעות לסכנות והנהגים והולכי הרגל יזהרו יותר.

אלו הם הרחובות האדומים בנתניה:

רחובות מסוכנים בנתניה - אור ירוק

 רחוב שטמפפר (צילום: עדי ארצי)

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "עשרות בני אדם מקפחים את חייהם ברחובות האדומים בכל שנה לאחר מעורבות בתאונת דרכים. מדובר בזירת היפגעות  ברורה וידועה, רוב הרחובות מוכרים כאדומים במשך שנים ולא נעשה כמעט דבר כדי להפוך אותם לבטוחים. אפשר למנוע צער וכאב רב בפעולות פשוטות ומידיות. כבר מחר צריך להגביר את האכיפה ובעיקר את הנראות המשטרתית  באותם רחובות מרובי תאונות ובמקביל חייבים לשפר את התשתית ולהפוך אותה לכזאת שתמנע תאונות דרכים ופגיעה בהולכי הרגל. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא יכול להמשיך ולהטיל את כל האחריות רק על הנהגים, הגיע הזמן לקחת אחריות ולשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים". 

רחוב שטמפפר (צילום: עדי ארצי)

ומה קורה בשאר הערים בארץ? 

153 בני אדם נהרגו בשנת 2017 בתחום העירוני לעומת 127 בני אדם שנהרגו בשנה שקדמה לה – עליה של 20%. בשנת 2017 נפגעו בתאונות דרכים בנתניה 376 בני אדם, תשעה מתוכם נהרגו.

בעמותת אור ירוק איתרו 325 רחובות שבהם אירעו מעל שלוש תאונות עם נפגעים בממוצע בכל שנה, במשך שלוש שנים. בכל אותם רחובות נפגעים בממוצע מעל 2,000 בני אדם בכל שנה ו-24 בני אדם נהרגים – אחד בכל שבועיים בממוצע.

עשרת הרחובות האדומים בישראל

הרחובות המסוכנים בארץ - מתוך נתוני "אור ירוק"