חיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstock

מועצת עיריית נתניה קיבלה החלטה עקרונית, להעניק הנחה מיוחדת בארנונה, למשרתים בשירות מילואים פעיל מקרב תושבי נתניה. את ההצעה לסדר היום העלה יו"ר האופוזיציה במועצה, הרצל קרן, בשבוע שעבר, בעקבות התקנות שעליהן חתם באחרונה שר הפנים, אריה דרעי, שעל-פיהן, רשות מקומית רשאית להעניק לחיילי מילואים הנחה בארנונה, בשיעור של עד חמישה אחוזים.

קרן הציע, שראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, תנחה את הגורמים המקצועיים לבדוק, כמה מתושבי העיר הם משרתי מילואים באופן פעיל, ובאילו אזורי מיסוי הם גרים, כדי לשקלל את הנתונים ואת היקף ההנחה שתינתן. לאחר קבלת כל המידע, תביא ראש העירייה את הצעת ההחלטה, עם פירוט העלות, לאישור המועצה.

פיירברג-איכר הביעה תמיכה בהצעה, וציינה, כי כבר עם קבלת החלטת הממשלה, היא הנחתה את אנשי המקצוע בעירייה לבחון את המשמעויות ולהגיש הצעה בנושא, בעת שמועצת העיר תדון בצו המיסים של עיריית נתניה לשנת 2019.

קרן: "מדובר בהחלטה ערכית וחשובה של ראש העירייה ושל מועצת העירייה, המצדיעה לחיילי המילואים, ומצטרפת להחלטות דומות שקיבלו יישובים אחרים, ובכללם מועצת עמק חפר השכנה. כך ראוי שייעשה למשרתי המילואים הפעיל. זה המעט שנוכל כציבור לעשות, כדי להעריך ולהוקיר את שירותם החשוב למען כולנו".

פיירברג-איכר: "מיד עם החלטת משרד הפנים, אמרתי שנאמץ אותה באופן מיידי. זאת, כדי להוקיר את משרתי המילואים ולהודות להם. בהתאם לכך, הנחיתי את הצוות המקצועי להיערך ולבחון את המשמעויות, במטרה ליישם את ההחלטה.

"בד בבד, מחיתי על העובדה, ששרי הממשלה נוטים להיות נדיבים על חשבון משלם המיסים העירוני, בלי לשפות את העירייה או לקחת אחריות לגירעון שייווצר בהכנסות. הייתי שמחה אילו הממשלה הייתה מקבלת החלטה, שעל-פיה, בו-זמנית עם ההנחה בארנונה למשרתי המילואים, יינתנו גם נקודות זיכוי ממס הכנסה נוספות למשרתי המילואים. עם זאת, את המאבק נגד הממשלה לא ננהל על גבם של משרתי המילואים, ואת ההחלטה הזאת ניישם בחפץ לב".