משרד הרישוי החדש בנתניה (צילום: שירות מיינט)

לאחר עיכוב ממושך, נחנך הבוקר (שלישי) הסניף החדש של משרד הרישוי במתחם המורחב של קניון הדרים בנתניה.

הסניף החדש, שייפתח מחרתיים (חמישי) לקהל הרחב, משתרע על כ-400 מ"ר, כולל שש עמדות קבלה, אחת מהן מהירה, חדר לבוחני התנועה, חדר לרב הבוחנים, שירותים מובנים וחלל נרחב להמתנה. הסניף אמור לשרת את כ-300 אלף תושבי אזור נתניה רבתי.

פתיחת הסניף יצאה לפועל בהתערבות מ"מ ראש עיריית נתניה והאחראי על התחבורה, אלי דלל, ושר התחבורה, ישראל כץ, שהחליטו לאפשר לבעלי הקניון, איש העסקים גדעון ביקל, פיצול של היתר הבנייה להרחבת השטח המסחרי בקניון, שאושר לו בזמנו, בהסכמת מינהל ההנדסה בעירייה.

חניכת משרד הרישוי החדש בנתניה (צילום: שירות מיינט)

המשמעות היא שפתיחת הסניף החדש לא תהיה תלויה בהשלמת יתר עבודות השדרוג בקניון, ויכולה הייתה להתבצע קודם לכן. במסגרת זו, נדרש ביקל להשיג אישורים מגורמים כמו כיבוי אש, חברת חשמל והג"א, כדי לקבל טופס 4 לסניף החדש, אך רק לאחרונה הצליח לעשות כן. בשל החריגה במועד הסדרת הסניף החדש, עמד הסניף הישן של משרד הרישוי בפני סגירה והעברתו לחדרה.

הסניף הקודם מהווה שנים מושא לביקורת מצד הפונים, שמתלוננים על הדוחק והצפיפות במקום, ועל מספר עמדות מצומצם שעומד לרשותם.

דלל: "מגיע לתושבי נתניה והאזור שיהיה להם משרד רישוי חדש, ראוי  ומסודר, שייתן להם שירות טוב. היו מחשבות לסגור את הסניף ב'הדרים' בגלל הבעיות שנוצרו בפתיחת הסניף החדש, ואני מודה לשר התחבורה, שנאות להשאיר אותו בנתניה לרווחת התושבים".

ביקל: "חנכנו את המשרד הכי יפה בארץ של רשות הרישוי, שכולם עשו מאמץ גדול לפתיחתו. היו עיכובים שלא תלויים בנו, שכן נדרשנו להגיש עשרות סוגים של אישורים שונים עבור כל מיני מוסדות. הקניון עצמו מתוכנן להיפתח באמצע חודש ספטמבר, ויהיה קניון אאוטלט תוסס ויפה".