הוונדליזם במיני גולף (צילום: שירות מיינט)

המיני גולף בנתניה הושחת בשבוע האחרון ועבר ונדליזם מכוער. כל חלונות הזכוכית של המבנה נופצו או נעקרו, עציצים רוסקו ותכולתם נשפכה על הרצפה, ואף גג של אחד המבנים שוחרר לרצפה.

המקום, שנמצא בבעלות העירייה, נטוש כבר חצי שנה, לאחר שלא נמצא לו מפעיל. תושבים באזור, מפחדים ללכת במקום וחוששים מהעדר פיקוח ופשע.

אחד הבעלים הקודמים אמר השבוע ל"מיינט נתניה": "המקום שייך לעירייה. אנחנו השכרנו אותו בעבר אבל כבר חצי שנה הוא עומד נטוש".

הוונדליזם במיני גולף (צילום: שירות מיינט)

למקום שכבר נבחר מפעיל חדש אך זה מתעכב בפתיחה, לאחר שנחשפה השחתת המבנה, המפעיל יחויב לפתוח את המקום ולדאוג לתחזוקו או שיבחר מפעיל חדש.

תגובת העירייה: "בחודש ינואר 2018 זכה היזם במכרז להפעלת מסעדה ברחוב ניצה בעיר נתניה. מאז זכה במכרז וחתם על החוזה התנהלו מגעים רבים בינו לבין הגורמים העירוניים בעניין התארגנות המפעיל לקראת הפעלת המסעדה.

"במסגרת המגעים ניתנה למפעיל תקופה של שלושה חודשים לצורך התארגנות והשמשת המקום, ובישיבה האחרונה שהתקיימה העלה המפעיל מס' דרישות לעירייה, כולן נדחו על ידי הגורמים העירוניים. לאור מצבו של הנכס, מוציאה העירייה מכתב התראה אחרון למפעיל, לפיו, אם לא יסגור את המקום ויסיים את ההתארגנות לקראת הפעלה, תבטל העירייה את החוזה עמו באופן מיידי ותחלט את הערבות הבנקאית של המפעיל לצורך כיסוי הנזקים שנגרמו בזמן שהמקום היה פרוץ".

הוונדליזם במיני גולף (צילום: שירות מיינט)