סייבר (צילום: דובר צה"ל)

בשבוע שעבר התקיימה במשרדי חברת סיסקו בנתניה תחרות 'אתגר הסייבר' ליחידות העילית של צה"ל בתחום הסייבר והטכנולוגיה, בהובלתה של יחידת "חושן" באגף התקשוב וההגנה בסייבר.

מי שעומד מאחורי האירוע הוא רס"ל מ', ראש תחום סייבר ביחידת חושן ומצטיין הרמטכ"ל ביום העצמאות ה- 70 למדינה.

"היה לנו חשוב לרכז את טובי המוחות של צה"ל במקום אחד, ליום מאתגר וחוויתי. האירוע הוא מעין "תחרות בריאה" בין היחידות, כל חייל וחיילת פה עושים עבודה נהדרת ועם רצון עז להצליח זכינו לראות תוצאות מרשימות".

בתחרות השתתפו יחידות מגוונות מעולמות הסייבר והטכנולוגיה, ביניהן: חטיבת ההגנה בסייבר, מעוף וגדוד התקשוב המטכ"לי "צמרת" מאגף התקשוב וההגנה בסייבר, ממת"ם מחיל הים, אופק מחיל האוויר, מדור מחקר סייבר וחט"ל ממפקדת זרוע היבשה.

"ראינו חשיבות בפתיחת התחרות לאנשי הטכנולוגיה בצה"ל שלא עוסקים בסייבר ביום יום", מספר מ', "היכולת וההבנה בתחום חשובה לאור היותם משיקים וסינרגטיים".

על התחרות עצמה מספר מ': "הקבוצות מתחלקות על פי שייכותם לאגף/זרוע/חיל והן למעשה מתחרות האחת נגד השנייה בפיצוח אתגרים מורכבים מעולם הסייבר - חיים לנוכח פני אויב, הגנה על רשתות מערכות התקשורת של צה"ל, תרגול כלי הגנה ועוד, תוך שהם צריכים לעמוד בזמנים המוקצבים מראש. מי שזכתה היא יחידה מאגף התקשוב וההגנה בסייבר ונציגיה זכו בגאדג'טים שונים".

"אני שמח שזכינו לקיים תחרות ברמה גבוהה שכזו בה, לתחושתי, כולם יוצאים מנצחים. התחרות התנהלה בצורה מקצועית וספורטיבית. מספק לראות את דור העתיד הסייברי-טכנולוגי של צה"ל ומדינת ישראל צומח לנגד עניינו. נמשיך לתת מעצמינו להגנה על יכולות צה"ל."