מירי צרפתי ואילנה שטוסל | צילום: יהודית אלגזי, מכבי טבעי

זה הסיוט הכי גדול של כל אימא: חודש לפני חתונת ביתה, הכאבים בכף רגלה של אילנה שטוסל, תושבת נתניה, הפכו לבלתי נסבלים. הכאבים, שהחלו כחודשיים לפני, הופיעו בפתאומיות והחמירו באיטיות ובהדרגה.

כחודש לפני חתונת ביתה, הכאבים החמירו עד כדי כך שכל הליכה קצרה או אפילו דריכה על כף הרגל, הייתה נראית  כמו משימה בלתי אפשרית. "זאת תחושה של חוסר אונים ותסכול. אני בן אדם עצמאי ופעיל, פתאום הייתי צריכה עזרה בשביל כל פעולה קטנה", מתארת שטוסל.

לאחר ביקור אצל מספר רופאים וכשהחתונה מקרבת בצעדי ענק, החליטה אילנה לפנות לטיפול טבעי. לפני כמה שנים היא סבלה מכאבי גב עזים ונזכרה שטיפול באמצעות דיקור סיני עזר לה.

"התאריך התקרב והייתי חייבת למצוא פתרון שיעזור לי להפחית את הכאבים שהלכו והתגברו לכן חזרתי למכבי טבעי", היא מספרת. אילנה הגיעה למרפאת מכבי טבעי בנתניה, שם פגשה את המטפלת מירי צרפתי, רפלקסולוגית שמתמחה בכאב.

"אילנה הגיעה אליי עם כאבים עזים בכף הרגל והגדירה משימה מאוד מאתגרת - לעמוד תחת החופה של בתה שתיערך בעוד חודש. התחלנו טיפול אינטנסיבי כדי להפיג את המתחים שהיו סביב כף הרגל. המטרה של הטיפול היא להרגיע את הגוף על ידי מגע ובכך להפחית את עוצמת הכאב", מסבירה צרפתי.

מירי צרפתי ואילנה שטוסל | צילום: יהודית אלגזי, מכבי טבעי

תוך ארבעה טיפולים- חודש אחד בלבד- הצליחה אילנה לעמוד שוב על רגליה. "אין מילים לתאר את התחושה", היא מספרת. "לפני חודש הייתי בטוחה שאצטרך לשבת בכיסא גלגלים תחת החופה של בתי, כי לא היה סיכוי שאחזיק מעמד על הרגליים יותר מכמה דקות. בזכות הטיפול, הצלחתי לעמוד למשך כל זמן החופה ואפילו לרקוד קצת על רחבת הריקודים".

כיום, אילנה ממשיכה להגיע לטיפולים כדי לשמר את המצב ולוודא שהכאבים לא יחזרו: "אני מודה, הגעתי סקפטית וכמוצא אחרון בחרתי להגיע לטיפול טבעי. אני הוכחה מהלכת שזה עוזר ויכול לשנות את החיים למי שהכאבים משתקים את חייו".

הרפלקסולוגית צרפתי: "לצד ובנוסף לרפואה הקונבנציונלית, הטיפולים הטבעיים עוזרים לאזן את מערכות הגוף ולסייע בהפחתת כאבים, הפגת מתחים, בעיות שינה, קשב וריכוז ועוד מגוון בעיות. אני מציעה, כמו שאילנה עשתה, להגיע ולנסות. זה יכול לשנות חיים".