בהסתדרות האחיות הודיעו על שביתה לאור האלימות ההולכת וגוברת נגד האחיות על ידי מטופלים במערכת הבריאות ואוזלת היד של ממשלת ישראל. אך נראה כי בנתניה, האחיות בקופות החולים לאומית ומכבי לא ישבתו, אם קבעתם תור לבדיקת דם בכללית אולי כדאי לכם לשנות תוכניות.

בהסתדרות האחיות הודיעו הבוקר (שני) כי המהלך מגיע "לאור אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול באלימות הקשה במערכת הבריאות ואי יישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות שהתקבלו כבר לפני כתשעה חודשים".

רופאים ואחיות בעצרת בהדסה עין כרם. צילום: דוברות הדסה

מסגרת השביתה, האחיות והצוות הסיעודי לא יעבדו במרפאות, מכונים ואשפוזי יום. כמו כן, במחלקות האשפוז למיניהן וחדרי הניתוח יעבדו במתכונת שבת. במחלקות טיפולי נמרץ ובמחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה ויחידת פריון, הצוותים הסיעודיים יעבדו במתכונת מצומצמת. בכל בתי החולים יוקם צוות סיעודי לשעת חירום.

מה קורה בקופות החולים בנתניה?

מקופת חולים מכבי נמסר כי אצלם האחיות לא ישבתו מחר, "מכבי מבצעת פעולות רבות למיגור האלימות כלפי צוות רפואי. מכבי היא היחידה שמפעילה מערך מאבטחים על אופנועים המגיעים תוך דקות מכל קריאה. מכבי תפעל מחר כרגיל ולא תשבות."

גם בקופת חולים לאומית האחיות יעבדו כרגיל. בקופת חולים כללית טרם הודיעו האם ישבתו. 

"האחיות והאחים במדינת ישראל החליטו כי דמם אינו הפקר, ולכן הכרזנו הבוקר על שביתה כוללת. עד שלא תבוצענה פעולות אופרטיביות לאלתר לפתרון העומסים הבלתי נסבלים ולהגנה על הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות, האחיות האחים לא ירפו במאבקם", אמרה אילנה כהן יו״ר הסתדרות האחיות.