המקלט בשכונת דורה. מפחדים משעת חירום | צילום: חזי ויסוקי

תושבי שכונת דורה הנדרשים למקלט ציבורי, גילו לתדהמתם שהמקלט שבשכונתם אינו שמיש עבורם בשעת חרום בגלל חוב עבור "מי נתניה" שלא שולם על ידי עמותה ששכרה את המקום.

מקלט 84, מקלט ציבורי בשכונת דורה, נותק ממים כבר מעל לשנה עקב חוב של משתמשי המקלט. המקלט הושכר לעמותה של יוצאי אתיופיה שנשארו בחוב של כ-15 אלף שקלים ל'מי נתניה'. מאז כאמור, נותקו המים במקלט הציבורי, והתושבים חוששים שבעת מצב חירום המקלט לא יהיה שמיש עבורם.

נפתלי בחטייאר, חבר מועצת העיר ממונה על הקליטה וממונה על ההנדסה, חושש גם הוא לגורלם של תושבי השכונה בשעת חירום. בחטיאר אמר למיינט נתניה: "עמותה של הקהילה האתיופית קיבלה את המקלט בשכירות. הם השאירו חוב על מים שאין באפשרותם לשלם. כעת המקלט שנמצא בשכונת דורה, לא שמיש עבור הדיירים שנמצאים סביב הבניין.

"כבר כמה שנים שהרשות המקומית השאירה מקלט בלי מים. הקהילה האתיופית לא ידעה להחזיק את המקום ומי נתניה ניתקו את המים אחרי שנותר חוב של 15 אלף שקלים. מי שעשה חוזה עם העמותה שיבדוק איפה הערבויות. איך מעבירים לעמותה מבנה ציבורי מבלי להבטיח את בטחונו של הסיפור הכללי. מה הקטע? מי עשה את החוזה עם העמותה ולא בדק בטחונות. איפה האינטרסים?", הוא שואל.

המקלט בשכונת דורה. מפחדים משעת חירום | צילום: חזי ויסוקי

בחטיאר טוען כי כבר למעלה משנה שהוא מתריע על המצב. "אנחנו נמצאים בתקופה קשה של אי וודאות. אני לא מוכן לקחת על אחריותי שיהיה מקלט ולא יהיו בו מים. שלחתי מכתב למנכל העירייה, כמו כן הוצאתי מכתב לאגף הנכסים ולאחראי על המקלטים והם טוענים שגם להם אין כסף. אני מיידע את מי שצריך בעניין, שאם חס וחלילה יהיה מצב חירום, שלא יגידו שלא ידענו.

"אני יודע שהייתה ישיבה בין אגף הנכסים ליוסי בר, הממונה על המקלטים לשעת חירום, ולא יצא שום דבר מהעניין הזה. מרגיז שגוף כמו עיריית נתניה לא פותר את הבעיה, ולא לוקח אחריות בכזו תקופה של אי ודאות. יידעתי את כולם אבל כלום. שלא יגידו מחר לא ידענו ולא שמענו. כנראה ש15 אלף שקל יותר חשוב מחיי ציבור".

המקלט בשכונת דורה. מפחדים משעת חירום | צילום: חזי ויסוקי

בנוסף, התושבים מתלוננים שבמקום ישנו נוער ששותה לשוכרה, כאשר כעדות לכך - נמצאו במקום ארגזי בירה רבים. חזי ויסוקי, פעיל חברתי בנתניה שמתמודד בימים אלה על כניסת למועצת העיר, ביקר במקום  והוזמן על ידי הנערים לבירה במקלט השכונתי.

"אותי משגע שבמקום להקצות ולפתוח מועדוני נוער עם פעילויות לנוער, מקצים מבנים לכל ארחי פרחי ללא ערבויות ללא בדיקה למטרת השימוש. זה לא אמור להיות מחסן, לא אולם ארועים, ובטח שלא צריך להיות אלכוהול במקום מים במקום שאמור לשמש מקלט לשעת חירום", אמר וויסוקי למיינט נתניה.  

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "המקלט שמיש ותקין לשע"ח. החוב למים הוסדר והם יחוברו בקרוב מאוד".