התור למעלית הים בנתניה. חייבים להתלבש | צילום: יאיר שגיא

לפני מספר ימים הגיע יאיר שגיא להתרחץ בחוף סירונית וגילה שהמדרגות לים חסומות. הוא בחר באופציה הקרובה ביותר, המעלית לחוף המצויה במקום.

בעת שחזר מהחוף הופתע לגלות שהשומר אינו מכניס למעלית מי שגילו מעל שלוש ואינו לבוש לגמרי. במקום החל עיקוב בכניסה למעלית ובעלייה בחזרה לטיילת, כשהמתרחצים החלו להלביש ילדיהם כדי להישמע להוראות המאבטח. בעירייה אומרים השבוע: "מתוך כבוד לכלל השוהים במעלית קיימת הנחיה להיכנס בלבוש הולם".

"זו פשוט בושה. בכניסה למעלית מחוף הים בנתניה יש שומר משגיח שצועק 'כולם לשים חולצות בבקשה אם לא - לא עולים למעלה!'", הוא מציין. "אבל זה הים, לא? אם היתה אפשרות לעלות במדרגות אני מניח שאף אחד לא היה חוסם אותי בדרכי למעלה. זו מעלית בים, לא של רכבת או תחנת אוטבוס, גם ילדים בגיל 3 ביקשו שילבשו חולצה. לדעתי יש בזה פגם, ואין ספק שזה ייצר תורים ועיכוב".

התור למעלית הים בנתניה. חייבים להתלבש | צילום: יאיר שגיא

מתרחצים אחרים סברו שזה דווקא מבורך ואמרו: "למה תמוה? למה בושה? למי בתוך מעלית ב-40 מעלות חום בא להריח את הזיעה של האחר, או חלילה להיצמד לשעיר ערום ומטפטף זיעה?" קולות נוספים אמרו שככה זה בכל מקום באירופה, ומדובר בנימוס בסיסי ולא בהלכות צניעות.

אז האם השומר בפתח המעלית עשה עבודתו נאמנה או הגדיל ראש על חשבון הפעוטות והוריהם? ביקשנו את תגובת העירייה שמסרה: "המעלית אל הים נועדה לשימוש תושבי העיר ואורחיה להגעה נוחה ונגישה אל החוף. מתוך כבוד לכלל השוהים במעלית קיימת הנחיה להיכנס בלבוש הולם, הנחיה זו הינה לבגירים (מגיל 12) ולא לילדים קטנים.

נחדד נהלים בנושא מול המאבטחים".

המעלית בים בנתניה | צילום: יאיר שגיא