שרת המשפטים, איילת שקד וראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר פתחו את שנת הלימודים החדשה בנתניה, בבית הספר השש שנתי על שם תמר אריאל, נווטת הקרב הדתייה שנספתה במפולת שלגים.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר  קידמה בברכה את השרה שקד, שהינה כדבריה סמל להצלחה של נשים וציינה כי אף היא מקיפה את עצמה בנשים, המכהנות בעירייה בעמדות מפתח.

השרה שקד, פייברג-איכר והתלמידים | צילום: רן אליהו

ברוח זו – הוסיפה פיירברג- שינתה העירייה את שמו של בית הספר וקראה לו על שמה של נווטת הקרב שכן "בית הספר מדגים קודם כל את המטרה שלשמה הוקם הבית היהודי בארץ ישראל: שליחות ציונית, קליטת עליה, חיבוק של כולם , של אוכלוסיה חזקה וחלשה, אינטגרציה אמיתית. "כל מה שאפשר לקוות שיקרה בחברה הישראלית קורה בבית הספר הזה."

פיירברג: "המסר שאנו מעניקים לתלמידים הוא כשרוצים -  אין זו אגדה. הנווטת תמר אריאל שהייתה בחורה דתייה, שמרה על אמותנה שהשמים הם הגבול, תרתי משמע.  וזה המסר שאנחנו רוצים לתת לתלמידים ולתלמידות בבית הספר, שעם צוות נפלא והרבה אמונה – מגיעים להישגים כבירים. "

בהמשך התייחסה ראש העיר להשקעות הפיזיות שנעשו במערכת החינוך בנתניה לקראת פתיחת השנה וכן את העובדה כי העירייה הקצתה כ - 22 מיליון שקל עבור שעות לימוד, "שעות ראש העיר" שנועדו לאפשר לתלמידי העיר למצות את הפוטנציאל שלהם. "אנחנו בהחלט מעמידים את החינוך בראש סדר העדיפות העירוני." סיכמה.

שרת המשפטים, איילת שקד, ציינה בדבריה כי כאשר שאלו אותה היכן היא רוצה לפתוח את שנת הלימודים, הא נקבה בנתניה כי היא "מאוד אוהבת את ראש העיר ומעריכה אותה על היותה ראש העיר הבכירה והראשונה שנבחרה בארץ.

"באתי לכאן גם בזכות חבר המועצה דני בישארי מהבית היהודי, שעושה עבודה טובה כאן, ועוד יותר שמחתי כשהבנתי שאני מגיעה לבית ספר הקרוי על שמה של תמר אריאל, שמהווה דוגמא ומופת למנהיגות נשית ולנחישות כי כשתמר החליטה שהיא הולכת לסיים קורס טיס בוודאי ניסו לומר לה שהדבר אינו כדאי, אותם דברים בדיוק  שמעתי כשהודעתי שאני רוצה להיכנס לבית היהודי, אבל בחיים צריך להעז ולהצליח, לנצל הזדמנויות ולקחת סיכונים ומתמר אפשר לקחת דוגמא שהשמים הם הגבול."

לתלמידים באולם, היא איחלה הצלחה בבחינות הבגרות ושירות משמעותי, הן בצבא והן בשירות לאומי.