הורים לתלמידים בבית ספר "הלל צור" החדש בצפון נתניה, טוענים כי ישנם ליקויים שלא תוקנו בטרם ילידיהם החלו את שנת הלימודים.

לטענת ההורים מדובר בליקויים שעלולים לסכן את חיי ילדיהם. בין היתר הם מציינים כי חיפויים לחלון, המורכבים ממתכת כבדה, אינם מחוזקים כראוי. כמו כן- ישנם חלונות שנפלו וכעת נותרו ללא זגוגיות, מחוזקות על ידי קרטונים וברגים רופפים. בנוסף, הקומה השלישית עדיין בבנייה ובמבנה מתרחשות באופן תדיר הפסקות חשמל. כל אלה, גורמים לצוותה חינוכי להשאיר את הילדים בכיתות בזמן ההפסקה, והילדים מתוסכלים.

גם היום (17.9) - נפל חלון במבנה. לאחר שדלת נשברה בשבוע שעבר, ההורים המזועזעים החליטו שאם בית הספר לא יבדק שוב על ידי גורמים רשמיים הם ישביתו את הלימודים.

חלון דלת שנשבר בהלל צור | שירות מיינט

ליאת, אחת האמהות לתלמיד בבית הספר, אמרה: "אני רוצה לדעת אך בדיוק נתנו אישורים? כאשר קומה שלמה ללא חלונות, דלת נופלת, חלון שבור ועם כל זה לא נותנים לילדים לצאת להפסקות. כמה עוד אנחנו נאלץ להזהיר לפני שזה יגמר באסון? הורים רבים מחר לא שולחים את הילדים לבית הספר והאשמה היא רק על עיירת נתניה, פשוט בושה שככה מפקירים את הביטחון של ילדנו".

גם האם עינב שמביק נשמעה כעוסה מאוד: "איך מעבירים דבר כזה לסדר היום? איך לא מעדכנים את ההורים בנעשה? למה מעלימים את הנושא? הילדים שלנו בסכנה".

חלק מההורים כבר טענו בשיחות סגורות כי ייתכן וטעו כשהסכימו לשלוח את ילדיהם ללמוד במבנה שדלתותיו נפתחו ברגע האחרון לפני פתיחת שנת הלימודים, וחוששים כי יתגלו ליקויים נוספים שלא נבדקו ושעלולים לסכן את ילדיהם.

"אנחנו בבעיה כי הסכמנו לפתוח את שנת הלימודים למרות שהיו מלא ליקויים. מהירות באה על חשבון איכות וסכנה לילדינו. עיריית נתניה מי אישר וחתם על המחדלים האלה? אנחנו צריכים לשבות ולהפעיל לחץ שיסדרו הכל כמו שצריך" אמרה בלה פאר.

תלמידה בבית ספר | צילום: pixabay

ההורים דורשים עוד בדיקה והצגת האישורים לפתיחת המבנה, ומאיימים כאמור בשביתה מחר. העירייה הבטיחה לסדר במהלך היום את כל הליקויים כדי להבטיח מחר ליקויים כסדרם.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "עיריית נתניה יחד עם ח.ל.ת., עובדים בנושא בשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר וההנהגה ההורית.

"ברגעים אלה ממש, סגנית ראש העיר ויו"ר ח.ל.ת, עו"ד שירי חגואל סיידון – נפגשת בבית הספר יחד עם כל הגורמים המקצועיים אשר פועלים לסיום העבודות האחרונות כבר במהלך היום וסיום כולל של כל העבודות בבית הספר, במהלך חול המועד.

"יש לזכור שמדובר במבנה חדש, שמטבע הדברים מחייב מעקב וכך אנו נוהגים, בדגש על בטחון הילדים שהינו בראש סדר העדיפויות של המערכת העירונית".