ביום שישי האחרון בשעה 22:30 הופתעו המבקרים במרכז העיר נתניה, כיכר העצמאות והמדרחוב, כשלפתע כבו כל האורות באיזור. כיכר העיר הריקה של נתניה, על בתי הקפה ומסעודותיה הסגורים היא כבר תופעה ידועה, שמעוררת פליאה בקרב מי שרואים בנתניה עיר תיירות, אבל כיבוי אורות כזה הצליח לעורר גם את המתונים שבמבקרים.

חשיכה בכיכר. כיכר העצמאות בנתניה בשישי האחרון | צילום: שירות מיינט

רוב העסקים בכיכר סגורים ביום שישי בערב, אך גם העסקים שפעלו בכיכר נאלצו לעבוד בחושך מוחלט לאחר שנסגרו כל האורות בכיכר. מבלים שישבו באחת המסעדות התקשרו למוקד העירייה והתריעו על החשכה, כרבע שעה אחר כך הגיע ניידת של העירייה לאזור, והפקחים הדליקו את האורות.

"ישבנו בחושך מוחלט, אווירת נכאים מוזרה. על המסכים אומנם המשיכו להקרין סרטונים אך המזרקה היפה לא עבדה. אחרי מיליונים רבים שהושקעו בכיכר היא לא מהווה מוקד תיירות. אני מרחם על התיירים שמתאכסנים בבית המלון שליד כיכר העצמאות, אין מה לעשות בכל האזור...", אמר ל'מיינט נתניה' תושב מרכז העיר שבילה בכיכר ביום שישי האחרון.

תגובת עיריית נתניה: "כיכר העצמאות והמדרחוב הינם אזורים תיירותיים המושכים מבקרים בשעות היום והלילה ואנו מברכים על כך. מיותר לציין שהאזור לא הוחשך במכוון. ביום שישי האחרון היתה תקלה טכנית במשך כחצי שעה".