כמות גדולה של דגלי ישראל, התגלתה ביום ראשון השבוע (23.12) - כשהם קבורים באדמה.

העניין התגלה בשטח פרטי, אחר שהדגלים, מאות במספרם, נקברו באדמת השטח, סמוך למחסן הלוגיסטי של עיריית נתניה, זאת ללא ידיעת בעלי השטח הפרטי שנדהמו לגלות את העניין.

לאחר שהדגלים הוצאו מן הקרקע, נלקחו כמה מהם לתחנת משטרת נתניה לצורך בדיקה. הדבר נחשף על ידי הפעילה אורנה אביקזר בפורטל החדשות שלה - "אורנה חושפת", פורסם ברשתות ועורר זעם רב, הלם ותדהמה. אביקזר אף הגיעה למקום בכדי להוציא חלק מהדגלים. 

הדגלים הקבורים בנתניה | צילום: אורנה אביקזר פעילה חברתית בנתניה בעלת פורטל החדשות ״אורנה חושפת״

חבר מועצת העיר אהרון אורגד, הגיב לאחר המקרה: "הצילומים של דגלי ישראל זרוקים על הארץ גרמו לי לצער ולעוגמת נפש. כולנו צריכים לכבד את דגל המדינה. גם כשהוא מתבלה או מתיישן, יש כללים כיצד לנהוג בו באמצעים ראויים. זה לא סתם בד, זה הסמל הלאומי שלנו שבשבילו מיטב בנינו ובנותינו נלחמו וחירפו נפשם במלחמות ובמערכות ישראל. ידוע לי שראש העיר מרים פיירברג- איכר טיפלה בעניין מול מנכ״ל העיריה ונעשו פעולות לתיקון הטעות."

אורגד הדגיש, כי העובדה שתושבים רבים סייעו בהתנדבות בהוצאת הדגלים מן האדמה, מראה את הרגישות של האזרחים לנושא ואת חשיבותו הרבה. עוד הוא ציין, כי פרט להערה משמעתית חריפה לאחראים, היה ממליץ לנצל את האירוע לנקיטת אקט הסברתי וחינוכי, שיבהיר את חשיבות הסמלים הלאומיים, "החינוך והמודעות בנושא, חשובים מאין כמותם, במיוחד בעת הזאת", אמר אורגד.

מעיריית נתניה נמסר: "עיריית נתניה מטפלת בדגלים בלויים על פי נהלים ארציים שמנחים על שריפה או קבורה. אנו בודקים את המקרה החמור, בהתייחס לעובדה שעובד קבלן שפוטר אתמול בבוקר נתפס מבצע מיון דגלים שלא לפי הנוהל".