חלק מתקרת מתכת התמוטט בגן ילדים בנתניה לפני מספר ימים. בעקבות זאת, נגרם לאחד הילדים חתך עמוק בפניו, והוא נזקק לתפרים. לטענת ההורים, הגננת הבחינה כי התקרה לא יציבה ופנתה לעירייה, אך הנושא לא טופל.

בצר להם פנו ההורים אל הפעילה החברתית נורית סולומון-קרטן שהסבירה כי "האירוע לא מקרי. הגננת הבחינה בכשל עוד מתחילת שנת הלימודים ופנתה אל העירייה מספר פעמים על מנת להתריע לפני שיקרה אסון, ולבקש שידאגו לתיקון התקרה, אך הנושא לא טופל. יש חופשת קיץ שמיועדת בשביל לבדוק מן המסד עד הטפחות את הבטיחות במוסדות החינוך, ובמקרה הזה זה לא נעשה, וזה מרתיח".

חור בתקרה | צילום אילוסטרציה

לדברי ההורים, כמה שעות לאחר האירוע, כשהילדים והצוות עדיין נכחו בגן, הגיע מהנדס שהוזעק למקום על מנת לבדוק את המבנה, ולאחר בדיקתו אישר לנוכחים להמשיך לשהות בו, ואף לקיים את פעילות הצהרון במקום אחרי שעות הגן. אלא שעל פי ההורים, יום לאחר מכן, כשהגיע צוות של אנשי מקצוע לתקן את התקרה, התגלה שהייתה סתימה במערכת הניקוז, שגרמה לכך שהתקרה הייתה מלאה במים מבפנים, כך שמדובר היה בעניין של זמן עד שעוד חתיכות מהתקרה יקרסו.

בפוסט שפרסמה סולומון-קרטן בנושא, היא ציטטה את אחד האבות אשר פנה אליה ושיתף בתחושות ההורים: "כולנו רואים בחומרה רבה את השתלשלות העניינים ואת חוסר הטיפול בבעיה מבעוד מועד. הגננת דרשה במשך חודשים את תיקון המצב, אך לשווא. אנו מבקשים להתריע ולקבל מענה מהיר בפעמים הבאות וכן אישור מהנדס בודק ואישור קונסטרוקטור על בניית התקרה. היום זה פצע ילד אחד, מחר זה יכול להסתיים במקרה גרוע יותר".

לעומת זאת, נמסר מהעירייה כי: "לא קרסה כל תקרה, מדובר באריח בודד. בתקרה התלויה בגן שכפי הנראה, מבירור ראשוני מול הקב"ט, עולה כי האריח נפל בעת שניסו ל'סדרו' במסגרת, באמצעות מטאטא ולפיכך התנתק מהמקום. מבדיקה הקריאות במוקד העירוני עולה כי עד למקרה, לא התקבלה כל קריאת תיקון בנושא. כמו כן יודגש כי הגן עבר מבדק בטיחות בקיץ ויש לו את כל האישורים הנדרשים להפעלתו. יתרה מכך, גם לאחר האירוע מצא מהנדס שנשלח למקום כי התקרה תקינה לחלוטין. ובתוך כך - למרות שאין כל חובה כזו והתקרה תקינה ומאושרת, החליט אגף האחזקות בעירייה בשל משנה זהירות להחליף את האריחים מפח לאריחים מינרלים מ'ספוג'".