איפה הכי משתלם לעשות קניות לחג? (צילום: איתמר רותם)

הניקיונות, הניסיונות להיפטר מהחמץ והתורים הארוכים בקופות הסופרמרקטים הם לגמרי מנת חלקנו בימים האחרונות והם מרמזים, איך לא, שפסח מתקרב ואיתו ליל הסדר והקניות לחג.

כדי לא להישאר מאחור, 'בדק מיינט נתניה'* כמה תעלה לכם רשימת קניות בת 10 מוצרים שימושיים לחג הפסח, ב-5 רשתות מזון שונות המחזיקות סניפים בנתניה והתוצאות לפניכם.

ברשימת הקניות שלנו כללנו: אריזת 60 שקיות אשפה לפח עם שרוך 64X52, 1 ק"ג עוף טרי, קמח מצה 500 גרם, 1 ק"ג מצות, אריזה של 12 ביצים בגודל M, בקבוק תירוש כרמל אדום 1 ליטר, שישיית בקבוקים קוקה-קולה זירו, אבקה לקניידלך קנור, ממרח בטעם שוקולד השחר העולה 500 גרם ושמן קנולה מזוכך עץ הזית 1 ליטר.

מצות יהודה (צילום: חן זמיר)

למקום הראשון הגיעו סלי הקניות של רמי לוי ושופרסל, שנרשמו כמשתלמים ביותר, כאשר על כל אחד מהם נשלם סכום כולל זהה של 136.40 ש"ח.

למקום השני הגיע סל הקניות של יינות ביתן עליו נשלם 156.60 ש"ח. במקום השלישי- ויקטורי, עם סכום כולל של 160.50 ש"ח וסל הקניות היקר ביותר הוא של מגה, בשבילו נאלץ להפטר מ-167.90 ש"ח.

הפער בין הסל הזול ביותר שמצאנו לבין היקר ביותר עומד על 31.5 ש"ח.

בנוסף, הלכנו לבדוק חוות דעת וציונים שנתנו לקוחות הסופרים לסניפים נבחרים של הרשתות בנתניה.

את הציון הגבוה ביותר מסניפי הרשתות שנדגמו, קיבל סניף שופרסל דיל ברחוב האוניברסיטה 9, שזכה ל-3.9 כוכבים מתוך 5. גולש כתב על הסניף:  "סופר שכונתי קטן, אך יש בו את כל מה שצריך והכי חשוב, יחס אישי". 

סל קניות זול ברשת. רמי לוי  נתניה| צילום מסך

למקום השני הגיע סניף מגה ברחוב הרב קוק פינת סולומון 32, שקיבל 3.7 כוכבים. "סופר קרוב לכיכר העצמאות, מחירים מיוחדים מאד ויש המון מבצעים. קצת צפוף ולפעמים יש תורים ארוכים אך רמת השירות מצויינת. טוב לקניות קטנות.", כתב עליו אחד הגולשים.

למקום השלישי הגיע סניף רמי לוי ברחוב האורזים 4, שקיבל 3.5 כוכבים. "סופר מרקט גדול, העגלות גדולות ועמוקות יותר מכל סופר, שפע מוצרים, יש הכל, אבל כשמגיעים לקוות החוויה הופכת לסיוט- תורים ארוכים וזמן המתנה ארוך", כתב עליו גולש.

למקום הרביעי הגיע סניף יינות ביתן ברחוב הפלדה 13, שקיבל 3.4 כוכבים. "המקום נקי, מוצרים מניחים את הדעת, הקופאיות נחמדות מאד", כתבה גולשת.

למקום האחרון בדירוג הגולשים הגיע סניף ויקטורי הסמוך לסניף של רמי לוי שדגמנו, אף הוא ברחוב האורזים 4, שקיבל ציון של 3.0 כוכבים. "מחירים סבירים וכן מגוון, אבל הסניף מוזנח", ציין אחד הגולשים בהקשרו.

*הבדיקה ענרכה בתאריכים 3 עד ה-7 באפריל 2019 באמצעות אתרי רשתות השיווק ברשת האינטרנט. טל"ח