חדרי בית המרקחת החדשים | צילום: בית חולים לניאדו

שני מתחמים סטריליים חדשים נבנו בבית המרקחת בלניאדו. המתחמים נבנו כ"חדרים נקיים", בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

הכנת תרופות כימותרפיות וביולוגיות עבור חולי סרטן מחייבת הכנה מדויקת וזהירה מאד. החומרים הפעילים בתרופות הללו הינם חומרים חזקים מאד, הכנת התרופה מחייבת שמירה מדוקדקת על מינונים, סטריליזציה ברמה הגבוהה ביותר ושמירה מפני חשיפה לא מוגנת של אנשי ונשות צוות.

החדרי החדשים, נבנו בשיטת "חדר נקי" כפי שנהוג בחברות היי-טק רבות ומאפשרים שמירה מקסימלית על סטרילזציה מחד והגנה על הצוות מאידך. השקעת לניאדו בבניית המתחמים הנקיים עומדת על כ-3 מליון ש"ח.  

במדינת ישראל, רק כ-10% מבתי המרקחת בבתי חולים כוללים מתחמים נקיים ברמה גבוהה כזו. סאיד עמראנה, מנהל בית המרקחת מציין כי "בניית החדרים הנקיים הינה שדרוג דרמטי של השירות אותו מעניק בית המרקחת לחולים במחלות סרטן שונות. אנו יכולים לבצע עבודה פרמקולוגית ברמה הגבוהה ביותר, כנהוג במדינות מערביות מתקדמות בעולם". 

נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את צוות בית המרקחת ואמר כי "בניית החדרים הנקיים מצטרפת לתנופה גדולה של בינוי ופיתוח המתקיימת בלניאדו בשנה וחצי האחרונות. רכשנו ציוד רפואי חדיש עבור מחלקות רבות, חנכנו שתי מחלקות חדשות ואנו עומדים בפני סיום בניית מרכז הלידה החדש ומחלקת הדיאליזה. התעקשנו על בנייה בסטנדרט הסטרילי הגבוה ביותר , מתוך ראייה לטווח ארוך".