תנועת הצופים מציינת השנה 100 שנים לפעילותה בישראל, ועושה זאת בשלל אירועים ופעילויות מיוחדות – לחניכי התנועה וגם לציבור הרחב.

התנועה, שהחלה את פעילותה בישראל בשנת 1919 ונחשבת לאחת מתנועות הצופים הוותיקות בעולם, היא כיום תנועת הנוער הגדולה בישראל: 90 אלף בני נוער משתתפים בפעילויות התנועה מידי שנה, ביותר מ-200 שבטים הפרוסים בכל רחבי הארץ (וגם בים).

חניכי שבטי הצופים בנתניה מעניקים מגן הוקרה לסגן ראש העיר  | צילום: באדיבות תנועת הצופים

כחלק מאירועי שנת המאה ערכה החודש התנועה את "יום הרשויות המקומיות", במסגרתו הוקירו מעל ל-200 שבטי התנועה את שיתוף הפעולה עם העיריות והמועצות בהן הם פועלים. כחלק מאירועי היום המיוחד נפגש היום סגן ראש עיריית נתניה, אלי דלל, עם חניכי שבטי הצופים בעיר – בזק, רמון וסירונית, שהעניקו לו ולעירייה שי מיוחד לציון שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה וערכי.

דלל: "יש לנו הערכה רבה לחניכי התנועה בעיר, זכינו בנוער שפועל למופת, עם חשיבה, ראייה, תבונה ועזרה לזולת - נוער שצריך להתגאות בו, אני מוקיר את הפעילות של שבטי הצופים ואת פעילות הדרג המתנדב בתנועה. הפעילות המבורכת של תנועת הצופים צריכה להיות מוצגת בישיבת מועצת העיר נתניה לרגל חגיגות  ה-100 לתנועה".

קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים: "מאה שנים של פעילות ערכית הם לא דבר של מה בכך, ושנת המאה היא ההזדמנות שלנו גם להודות לכל השותפים לדרך הארוכה, שכמובן רחוקה מלהסתיים, ובראשם הרשויות המקומיות. אני מאחל לכולנו לפחות עוד 100 שנים נוספות של פעילות ערכית משותפת".

חניכי שבטי הצופים בנתניה מעניקים מגן הוקרה לסגן ראש העיר | צילום: באדיבות תנועת הצופים