סיגל-אוקסנה אהרוני, פעילה למען בעלי החיים בנתניה, נותרה המומה. בעקבות ראיון שהעניקו היא ושני פעילים נוספים, ניר גרינברג ורינה קיאזימוב, ל"ידיעות נתניה" בשבוע שעבר, על מצב החתולים בעיר, התבקשה אהרוני להפסיק את פעילותה בכלבייה העירונית.

אהרוני, הפועלת בשיתוף פעולה עם עמותת "הרצליה אוהבת חיות" בנתניה, סיפרה בראיון כי היא משכנת בבית אמה עשרות חתולים, שמופנים אליה דווקא מהכלבייה. "בכלבייה יש מרחב מצומצם לחתולים, אין בדיקות, אין חדרי אשפוז ובידוד לחתולים חולים, וגם לא מכשור רפואי וציוד מתאים, אלא רק לעיקור ולסירוס", אמרה בין היתר.

אהרוני. "מותר להעביר ביקורת" | צילום: אלבום פרטי

"אם יש חתול חולה, הוא מדביק את השאר. אין לי לב להשאיר אותם בכלבייה כי הם לא ישרדו, לכן אני מעדיפה לקחת חתולים ממנה ולא מהרחוב, ששם אולי איזה פעיל יאכיל אותם... העירייה צריכה לקחת אחריות ולדאוג לחתולייה ראויה".

לנוכח הדברים האלה, התבקשה אהרוני, כאמור, שלא להגיע עוד לכלבייה. "לאחר שהעיתון ביקש תגובה מהעירייה, נמסר מגורם כלשהו בכלבייה או ממינהל האכיפה בעירייה ל'הרצליה אוהבת חיות', שסיגל אהרוני לא יכולה להיות עוד בכלבייה", מתארת אהרוני, "אליי לא פנו ישירות, אלא גיליתי את זה באמצעות קבוצת הווטסאפ של הכלבייה, שבה חברים גם מנהלות העמותה. כתבתי בתגובה שזו התודה על כל העשייה שלי בלי תמורה, ושאני מסיימת את התנדבותי ב'הרצליה אוהבת חיות'. בעקבות כך, פרשו פעילים נוספים מהעמותה".

את פגועה?

"כן, מאוד. העבודה שלי נעשית בלי תמורה, ויש לכך מחיר פיזי וכלכלי. אני מארגנת מדי חודש ימי אימוץ בקניון דרורים עם 'הרצליה אוהבת חיות', ודואגת לעשרות חתולים מדי יום. אני לא חושבת שאמרתי בראיון משהו רע על העירייה ועל העמותה, שיכול לפעול נגדי. מותר להעביר ביקורת, אנחנו לא בדיקטטורה. אני יודעת את כל המחדלים בכלבייה העירונית, ולא דיברתי, כי ידעתי שהאגף הווטרינרי יפגע בעמותה. אם היא לא תתפקד, 'הלך' על הכלבים והחתולים, כי את מרבית העבודה מבצעים מתנדבי העמותה ומתנדבים אחרים, ולא האגף הווטרינרי וצוות הכלבייה. כבר ביקשו ממני בעבר בעמותה להוריד פרופיל בדיוק בגלל החשש הזה. בינתיים יש לי 26 חתולים שצריכים למצוא בתים, ואמשיך בימי האימוץ, עם או בלי חסות העמותה. השאלה מה יקרה לחתולים בכלבייה, כי עכשיו אף אחד לא יאסוף אותם".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הטענות אינן נכונות. סיגל כלל אינה רשומה כמתנדבת בכלבייה, והגעתה למקום נעשתה על דעת עצמה. התנהגותה לא תאמה לצרכינו".

ב"הרצליה אוהבת חיות" סירבו להגיב.