במהלך השבוע האחרון יצאה משלחת של שמונה צעירים ישראלים ממרכז השחמט של אליצור נתניה כדי להשתתף בתחרות אימון בקייב .  

התחרות כללה שבעה סיבובים בשיטה שוויצרית בהשתתפות 56 שחקנים מאוקראינה, בלארוס וישראל. בין תלמידי המשלחת היה ניקיטה חנין בן ה-14, שחקן מועדון שחמט אליצור נתניה. מהעמותה לחינוך בלתי פורמלי נתניה נמסר כי חנין הוא שחקן בולט מהמועדון העירוני. 

המשלחת הישראלית בתחרות | צילום: שירות מיינט

ניקיטה התבלט בהצלחתו וזכה בפרס השחקן  הצעיר המצטיין ביותר מכלל השחקנים. כמו כן, הוא זכה לחלוק את המקום השישי יחד עם אסיף סלומון (ממועדון השחמט אליצור פתח תקווה)  בזכות הניקוד הגבוה אותו צבר.

יש לציין שהקבוצה הבכירה של מועדון השחמט העירוני צפויה להתחיל בחודש ינואר הקרוב את משחקיה בליגה הישראלית הלאומית הבכירה בשחמט.

מנהלי מועדון השחמט ניק קופולוב ועו"ד מיכאל לוריא אמרו: "ההישג הזה הוא חלק מתנופה משמעותית לה אנו עדים בתקופה האחרונה בהיקף הפעילות במועדון. המשתתפים זוכים לקטוף את פירות ההשקעה והעבודה הן ברמה הארצית והן ברמה הבינלאומית, אנו כבר נושאים עיניים לתחרויות גדולות שיבואו בקרוב".

משחקני מועדון השחמט העירוני של העמותה לחינוך בלתי פורמלי נתניה נמסר: " תודה רבה למנהל מועדון השחמט אליצור פתח תקווה, דני קלינסקי ולראש  המשלחת אנטולי טרנופולסקי על קידום ויישום הרעיון של שיתופינו בתחרות. זה תרם לנו מאוד".