בבית הספר העל-יסודי על שם מרים ילן-שטקליס, הוקמה באחרונה תחנת רדיו ומי שמדבר בה הם התלמידים עצמם.

התחנה "רדיו שטקליס" החלה לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם מכללת נתניה ועם אנשי מקצוע בולטים מתחום התקשורת. מבית הספר נמסר, כי היוזמה נולדה מתוך תפיסה חינוכית, שכל תלמיד יוכל לפתח את כישוריו ולמצות את יכולותיו בתחומי עניין הקרובים ללבו.

מנהלת בית הספר, זיו טוגנדר-אלמוג, מסבירה: "אנחנו בתחילת הדרך ובקרוב נעלה לאוויר עם שידורים בתוך בית הספר, לכלל התלמידים והצוות, אך החזון הוא לשדר לקהילת שכונת קריית השרון, שבה ממוקם בית הספר, לפתוח שידורים אינטרנטיים ולשלב פרסומות של בתי עסק באזור".

תחנת הרדיו שטקליס. ישדרו לקריית השרון | צילום: יח"צ

תחנת הרדיו, כך נמסר, מעניקה ללומדים במה להשמיע את קולם, ולהתנסות באחד מאמצעי תקשורת ההמונים הבולטים והמשפיעים ביותר. התלמידים רוכשים ידע ומושגים חשובים בתחום התקשורת הבין-אישית ותקשורת ההמונים, לומדים על אמצעי התקשורת והשפעתם על חיי הסובבים, מפתחים מיומנויות חיוניות באוריינות טכנולוגית ודיגיטלית, ולומדים כיצד להפוך לצרכני תקשורת נבונים, מנוסים וביקורתיים.

מבית הספר נמסר כי, תוכנית הלימודים בתחום התקשורת מתחלקת לשני חלקים, תיאוריה ומעשה. בחלק המעשי של התוכנית התלמידים מקבלים כלים מעשיים להפעלת הרדיו, להפקת משדרים, להכנת ראיונות, לבניית ליין-אפ של מוזיקה ולהפקת פרסומות.

נוסף על לימודי הרדיו הלא-שגרתיים, פועלות בבית הספר עוד כיתות ייחודיות, ובהן עתודה מדעית-טכנולוגית, מנהיגות וספורט, וכן כיתות רב-תחומיות, לרבות תקשורת ושפות, אומנות, ספורט ותנועה.