במהלך השבוע האחרון נערך טקס הענקת תארים לבוגרי המחזור הראשון M.A בלימודי משפט באקדמית נתניה. 

הבוגר אמיר אופק, דיבר במהלך הטקס בשם הבוגרים: "זהו כבוד גדול עבורי לנאום כאן ולא פשוט כלל לסיים את התקופה הזו שהחלה לפני שנתיים ומסתיימת היום. אנו הסטודנטים יוצאים עשירים בידע, קשרים וחברויות. זו הייתה לנו זכות גדולה ללמוד מהמרצים הטובים מכולם. מרצים שהציבו לעצמם מטרה לתת ידע לתרום לחוויית הלימודים ולתת לנו הכנה מיטבית לשוק העבודה. חובתנו לסייע ולהגן על הכבוד של כל אדם כדי לחיות בכבוד בביטחון ובשוויון".

טקס חלוקת הדיפלומות באקדמית נתניה | צילום: ולרי פורושין

במהלך הטקס, שר האוצר משה כחלון בירך את הסטודנטים ושיתף בסיפורו האישי: "אני בוגר האקדמית נתניה בעצמי, סיימתי את הלימודים שלי ב-2011. ב-2013 סיימתי פרק פוליטי בחיים, קיבלתי טלפון מהנשיא הקודם של המכללה פרופ' צבי ארד ז"ל, ששילב רוח ומעשה, והזמין אותי למכללה להתחיל לפעול למען המדינה מתוך המכללה. זה היה טלפון משמעותי כי הגעתי והקמתי את "המכון לרפורמה ומנהיגות" וחלק גדול מהרפורמות שלי יצאו מהמכללה. בנינו במכון תכניות למען הכלכלה. האקדמית נתניה היא משפחה שתלווה אתכם הבוגרים כל החיים, כפי שהיא ליוותה אותי.

אחד האיומים הגדולים על מדינת ישראל הם הפערים החברתיים יש לנו מתיחות מעבר לרגיל. הפתרון לצמצום הפערים יכול להגיע ממקום אחד- מהחינוך. מה שנעשה במכללות וספציפית באקדמית נתניה-  הנגשת החינוך וההשכלה הגבוהה ליותר צעירים ומבוגרים, לכלל המגזרים, ההנגשה שינתה את מדינת ישראל וזו מהפיכה. אני הגעתי לתואר ראשון בגיל 37 כי הבנתי שכדי להתחבר אני חייב את האקדמיה. יישר כח לכם הסטודנטים, הידע שרכשתם יסייע לכם בכל מהלך חייכם, הוא כלי לחיים".

יעקב הרט, השר משה כחלון וצחי רדיאנו מנכל האקדמית נתניה | צילום: האקדמית נתניה

נשיא האקדמית נתניה פרופ' יעקב הרט ציין כי: "השר כחלון משמש דוגמא להצלחה בזכות כוח הרצון הבלתי נדלה שגילה, נחישותו ויושרו האישי והציבורי ועמידתו למען הזכויות הכלכליות של מדינת ישראל. אנו גאים שהשר נמנה על בוגרינו ומהווה דוגמא ומופת לסטודנטים שלנו.

במכללה יצרנו מודל לחברה שחיה באחווה רעות ושלום ובה משולבים סטודנטים מכל רובדי החברה הישראלית. ואנחנו מוכיחים בעשייה יומיומית שעל ידי דו שיח תרבותי וכבוד ניתן להגיע לחיים משותפים. אנו מקווים שאתם הבוגרים תבנו חברה מבוססת על צדק וכבוד לזולת".  

הטקס נערך במעמד נשיא המכללה פרופ' יעקב הרט, דיקן ביה"ס למשפטים פרופ' משה גלברד, ראש התכנית ללימודי משפט פרופ' הדרה בר מור, המשנה לנשיא פרופ' סיני דויטש, המשנה לנשיא ורקטור פרופ' ברנרד פינצ'וק, מנכ"ל המכללה עו"ד צחי רדיאנו, סגן דיקן ביה"ס למשפטים ד"ר רועי גילבר, יו"ר הועד המנהל שמואל צבע, בני משפחה ו105 בוגרי התכנית, כיבד בנוכחותו גם בוגר המכללה שר האוצר משה כחלון.