פינות האכלה חדשות לחתולים, הוצבו בשבוע שעבר (חמישי) ברחבי העיר נתניה לרווחת בעלי החיים.

ראש העיר, מרים פיירברג- איכר פרסמה פוסט בנושא בעמוד הפייסבוק שלה וזכתה לתגובות נלהבות מתושבים, שהגדירו את היוזמה כ"מבורכת ונחוצה".

נושא בעלי החיים חסרי קורת הגג בנתניה בכלל, וחתולי הרחוב בפרט, הוא נושא כאוב, שכן בשנה האחרונה לא התקיימו בעיר מבצעי עיקור וסירוס, דבר שהביא לפיצוץ אוכלוסין של בעלי חיים ברחובות.

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר

עקב העדר מקורות מזון מסודרים, כל ההאכלה שלהם התבצעה על ידי אנשים פרטיים שנאצלו לממן את העלויות שלה מכיסם. בעקבות הריבוי הטבעי המהיר של החתולים וחוסר היכולת של המאכילים לספק מזון לכולם, סבלו חתולים רבים מרעב כבד וגססו למוות ברחובות.

ב11 בדצמבר, עם התכנסות וועדת הכספים של העירייה על מנת לדון בתקציב לשנת 2019, הגדילו פעילי זכויות בעלי החיים בעיר לעשות, והתגודדו מחוץ לבניין העירייה על מנת להזכיר לחברי הוועדה לדאוג בתקציב השנתי לאלה שאינם יכולים להשמיע את קולם, חתולי הרחוב וכלבי הבר, שאת מצבם תיארו הפעילים כלא פחות ממחפיר.

נראה כי הפתרון לבעיה היה מתבקש, ומסתמן שנתניה לא לבד; מדובר במגמה ארצית של דאגה לרווחתם של חתולי הרחוב. בערים ירושלים, באר שבע וקריית גת הוצבו פינות האכלה דומות כבר לפני מספר חודשים, ובשבוע שעבר נחנכו מוקדים כאלה גם בראשון לציון.