האבנים שהוצבו ברחוב. התושבים מקפצים בין השלוליות | צילום: אלבום פרטי

תושבת נתניה, המתגוררת ברחוב גדעון בשכונת עמידר, טוענת כי במשך שנים, מדי חורף, נחסמת הגישה לרחוב מגוריה עקב משקעים שאינם מנוקזים כראוי ויוצרים שלוליות מים עומדות, שהופכות את המעבר לבלתי-אפשרי.

עוד תושבים מספרים, כי בעקבות הגשמים שירדו באחרונה הציבו אבנים על המדרכה, כדי שיוכלו לקפץ ביניהן ולהגיע לבתיהם. אלא שחלק מהתושבים באזור הם אנשים מבוגרים, מה שהופך את הגישה בלתי-אפשרית מבחינתם.

התושבת מספרת, כי היא נמצאת בדין ודברים עם העירייה בנושא כבר ארבע שנים. לדבריה, בכל פעם שהיא פונה ומתריעה מחדש, נאמר לה שהנושא בטיפול, אך בפועל לא נמצא פתרון ראוי.

היא מספרת כי לפני שנתיים, בעקבות פניות חוזרות ונשנות שלה, שלחה העירייה למקום צוות שינסה לפתור את הבעיה. העובדים הרימו את האבנים המשתלבות במדרכה, ושפכו חול מתחתיהן, כדי ליצור שיפוע שיעזור בניקוז המים, אך פעולה זו גרמה לבוץ טובעני במקום, מה שרק הרע את המצב.

התושבת מספרת כי עקב אי-קבלת מענה הולם, בעלה נאלץ להוציא את החול בעצמו. "יש בשכונה רוב של תושבים מבוגרים, בני הגיל השלישי, חלקם במצב בריאותי לא טוב, שלא תמיד יכולים להשמיע את קולם, וגם אם כן, אינם יודעים בדיוק לאן לפנות. הם חסרי אונים, ואני פונה גם בשמם", היא אומרת.

לדבריה, לא התייאשה, והמשיכה לפנות לעירייה, עד שבסוף חודש נובמבר השנה, שוב נוצר אִתה קשר והובטח לה שתוך יום-יומיים הבעיה תטופל. היום, חודש אחרי, הנושא נותר בעינו.

"אנחנו אובדי עצות, זאת הדרך היחידה שלנו לגשת הביתה, והיא חסומה. אנחנומרגישים שעושים מאתנו צחוק", אומרת הדיירת.

מהעירייה נמסר: "באזור המדובר לא קיימת מערכת ניקוז ולכן הפתרונות הם נקודתיים. לפני כמה חודשים בוצע תיקון במקום, אך מתברר כי העבודה לא הניבה את התוצאה הרצויה. ניתנה הנחיה למחלקת הניקוז בעירייה להציג בפני מהנדס העיר פתרון מקיף בהקדם האפשרי".