צילום: תיעוד מבצעי מד"א

פרקליטות מחוז מרכז הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית משפט השלום  נגד צעיר (25) תושב המרכז, בגין גרימת מוות ברשלנות. זאת לאחר שבמסגרת תפקידו כמציל בבריכה בעיר, גרם ברשלנותו למותו של נער בן 13.

על פי הטענות המופיעות בכתב האישום, הצעיר הינו מציל בריכות מוסמך. בתאריך 19.5.17 עבד כמציל בבריכת שחייה במרכז. בשעות אחר הצהריים של אותו היום, הגיע הקטין (13) עם קבוצת חברים במסגרת יום גיבוש לימודי והחל לשחות באזור המים העמוקים של הבריכה, תוך שהוא מנסה לחצות אותה מצד לצד, באופן שנראה כי הוא מתקשה בשחייה.

בכתב האישום נטען כי כל אותה העת, ישב הצעיר בסוכת המציל, הממוקמת מטרים ספורים ממסלול השחייה שעשה הנערן ומעליו, אך למרות מיקומו לא הבחין בקטין ובקושי הניכר. כאשר הגיע למחצית מסלול השחייה, התקשה הנער להמשיך בשחייתו, נעצר במקומו והחל לחבוט במים בחוזקה ולהניף את ידיו באוויר, בניסיון שלא לטבוע. כעבור כדקה, משאפסו כוחותיו, שקע הנער לקרקעית הבריכה.

בהמשך כתב האישום נטען כי לאחר כ- 2 וחצי דקות, במהלכן שהה הקטין בקרקעית הבריכה, נקרא המציל לעזרה על ידי אחד הרוחצים וזה ירד מהסוכה, קפץ לבריכה ומשה ממנה את הקטין, כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק ונשימה. המציל ואנשים נוספים ששהו במקום, החלו לבצע פעולות החייאה בקטין, עד להגעת פראמדיקים, שפינו אותו לבית החולים שניידר בעיר, אך מאמציהם לא הועילו והקטין נפטר כעבור זמן קצר.

בסיכום כתב האישום נכתבו פרטי הרשלנות המיוחסים למציל הצעיר, שבגינם הוא מאושם בגרימת מוות ברשלנות. בין היתר על כך שלא מנע את הטביעה למרות שהוכשר ותודרך להשגיח באופן מתמיד על המתרחצים, לא מילא את חובתו כמציל למניעת סיכון לציבור בבריכה, לא נתן דעתו במהלך מילוי תפקידו על הנעשה בבריכה ולא הבחין בקטין הנאבק שלא לטבוע, על אף שיכול וצריך היה ועוד.

המציל מסר כי הוא לא מעוניין להגיב לכתבה.