מקרה של הכשת נחש דווח לפני הצהריים (22.10) בשטח פתוח באיזור. אישה שעסקה בקטיף קלמנטינות הוכשה, מצבה הדרדר במהירות ועל אף פינויה לבית החולים - הדבר לא סייע והיא נפטרה.

בשעה 11:33 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על אישה שהוכשה על ידי נחש בשטח פתוח דרומית לבנימינה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א טיפלו ופינו לבית החולים הלל יפה אישה כבת 60 במצב קריטי תוך כדי פעולות החייאה. בהמשך, דווח מבית החולים הלל יפה כי האישה נפטרה עקב ההכשה.

נחש. צילום: פרטי

חובש בכיר במד"א ירון משיח סיפר: "הגעתי עם האמבולנס לתוך המטע. אישה כבת 60 שכבה בסמוך לעצים כשהיא מחוסרת הכרה במצב קריטי. ביצעתי במהירות בדיקות רפואיות ראשוניות והתחלתי לבצע פעולות החייאה יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום תוך שימוש בתרופות וכאשר מצבה אפשר זאת פינינו אותה תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבית החולים".

מאיחוד הצלה נמסר כי חובשים באיחוד הצלה סניף שרון בהחייאה בדקות אלו על גברת כבת 60 שאיבדה את הכרתה לאחר שהוכשה ע"י נחש בשטח פתוח בסמוך לבנימינה. בשלב זה מצבה מוגדר אנוש.

אריה צ'יפקיס חובש באיחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה סיפר: "כשהגעתי למקום באופנוע החירום של איחוד הצלה נתקלתי בגברת כבת 65 שעסקה בקטיף של מורקוטים (זן של קלמנטינות) והוכשה ע"י נחש. הגברת היתה ללא דופק ונשימה והתחלתי בביצוע פעולות החייאה תוך כדי שהצטרפו אלי חובשים נוספים. לאחר מכן היא פונתה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש".