קובי גבריאל, איש שירותי הכיבוי שזקוק באופן דחוף להשתלת כליות בחו"ל, מבקש מהציבור לסייע לו בגיוס הכספים למימון הניתוח. 

גבריאל: "המהות של כיבוי אש היא הצלת חיי אדם ורכוש. אבל היום אני צריך הצלה. 23 שנה כיביתי שריפות ושאפתי עשן. עשיתי הרבה, אבל היום אין מי שיציל אותי". 

הרעה בחצי שנה האחרונה. קובי גבריאל | צילום: נחום סגל
גבריאל: "המהות של כיבוי אש היא הצלת חיי אדם ורכוש. אבל היום אני צריך הצלה. 23 שנה כיביתי שריפות ושאפתי עשן. עשיתי הרבה, אבל היום אין מי שיציל אותי".

הוא בן 46, נשוי ואב לארבעה בנים, הגדול בצבא והקטן בבית ספר יסודי, מתגורר במושב בצפון. עד לאחרונה היה מפקד צוות כבאות בתחנת זבולון. מגיל 23 הוא לחם באינספור שריפות, ורבים האזרחים בצפון שחבים לו את חייהם.

קצת יותר מחודש הוא מושבת בבית, לאחר שמחלת הסכרת, ממנה הוא סובל כבר שנים, החריפה. כליה אחת שלו לא מתפקדת, והשנייה מתפקדת רק ב-4 אחוזים. בימים אלה הוא מחכה לאישור לקבלת דיאליזה ביתית כפתרון זמני, אבל פתרון לבעיה שלו היא רק השתלת כליה.

"אני מרגיש חלש, אני עובר תקופה לא קלה, לא הכי נעים להיות במצב הזה. 23 שנה הייתי במקום אחר, ככבאי בתחנות זבולון ועכו. הייתי במעקב הרבה זמן, אבל בחצי השנה האחרונה חל שינוי דרסטי לרעה במצב שלי. כל חודש מצב הכליות שלי החמיר באחוז אחד. כיום אני מושבת, לא יכול לעשות כלום, חייב דיאליזה. עד לפי חודש עוד עבדתי. הילדים רואים את אבא במצב הזה, וזה קשה.

"במדינה שלנו זה בעייתי להיות חולה כליות. יש תור להשתלות שנמשך 4-5 שנים, וכל אותה תקופה אתה חייב לעבור דיאליזה. אחרי כמה שנים עם דיאליזה, אתה כזה חלש שאתה כבר לא יכול לעבור את ההשתלה. לכן הפתרון היחיד שלי הוא לעבור השתלה בחו"ל. אבל לשם כך אני זקוק ל-750 אלף שקל, ואין לי. הייתי בטוח שלא אגיע למצב הנוכחי, אבל זה מה שיש. אני בסך הכל רוצה לחיות, לא יותר מזה".

"הפתרון היחיד שלי הוא לעבור השתלה בחו"ל". קובי גבריאל. צילום: נחום סגל

גבריאל מספר שפנה לחברה שמתמחה בניתוחי השתלת כליה, ועבר סדרה ארוכה של בדיקות מקיפות כדי לבדוק את התאמתו להשתלה בחו"ל.

"ברגע שאגייס את הכסף, החברה תפנה לשש מדינות שמבצעים בהן ניתוחים כאלה, כדי למצוא תורם מתאים. אולי גיאורגיה, אולי בפיליפינים. אחר כך אצטרף עוד פעם לעבור את כל הבדיקות מחדש, כדי לראות במאה אחוז שאני מתאים להשתלה. החומר מוכן, אני רק צריך לגייס את כל הסכום".

גבריאל פנה למספר עמותות שמסייעות לאנשים במצבו, אבל לדבריו, בשל ריבוי פונים, הסיכוי שלו לקבל סיוע הוא נמוך. אני צעיר, רק בן 46. אילו הייתי מבוגר יותר, הייתי אומר תודה על מה שהיה לי. אבל זה לא המצב, ואני רוצה להמשיך לחיות גם בשביל הילדים שלי.

לתרומות: עמותת ברכת מרגלית, בנק מזרחי טפחות, מספר בנק 20, מספר סניף 442, מספר חשבון 104823. אפשר לתרום גם באמצעות דף הפייסבוק "כולנו למען קובי".