בית משפט השלום בנתניה גזר בשבוע שעבר 10 חודשי מאסר על ערן געדי (40), שהורשע בגניבת מכשיר סלולרי, סחיטה ואיומים בהפצת סרטונים אינטימיים של תושבת האזור.

על פי כתב האישום, באחד מימי חודש פברואר 2016 בשעות הערב, הגיעה המתלוננת לחוף נעורים שבמועצה האזורית עמק חפר. במקום המתין אדם ברכבו. הצעירה נכנסה לרכב והניחה את הטלפון הנייד שלה על מושב הנוסע הקדמי (ליד מושב הנהג) והותירה את הדלת הקדמית פתוחה מעט. השניים קיימו יחסי מין ברכב. באותה העת הגיע געדי למקום במשאית שבה נהג במסגרת עבודתו והבחין בהם. הוא ניגש לרכב, הבחין כי דלת המושב הקדמי פתוחה, נטל את הטלפון הנייד ועזב את המקום במהירות.

המתלוננת הבינה כי הטלפון הנייד שלה נגנב, ביטלה את כרטיס ה-sim ורכשה טלפון חדש במספר זהה למספרה הישן. בהמשך, ביצע געדי אתחול מחדש למספר הטלפון והכניס את כרטיס ה-sim למכשיר טלפון אחר שקיבל במסגרת עבודתו. את הטלפון הנייד של המתלוננת הוא מכר.

"תחשבי על ההשלכות, תחשבי טוב טוב" | המחשה: Shutterstock

כעבור כמה ימים התקשר געדי למתלוננת כמה פעמים וניתק. כשזו חזרה אליו, הוא החל לשאול אותה שאלות אישיות ואמר לה: "את בוגדת בבעלך, נכון? אני יודע שאת בוגדת בבעלך ושגנבו לך את הטלפון". בהמשך התקשר געדי מספר רב של פעמים למתלוננת, ואף אמר לה: "יש לי סרטונים שלך, את מצולמת. מה שאת צריכה לעשות זה להביא לי 50 אלף שקלים". המתלוננת ענתה כי אין ברשותה סכום כסף כזה וגעדי השיב לה: "תחשבי על ההשלכות, תחשבי טוב טוב". המתלוננת הציעה להיפגש אתו ולהעביר לו את הכסף, והוא ענה לה: "נקבע באיזה מקום רק ככה שאם יבוא אתך שוטר, אני אדע מה לעשות והסרטון יופץ. יש לך שבוע להשיג את הכסף... תחשבי טוב טוב עד מחר או שתספרי לבעלך".

בהמשך, התקשר געדי כמה פעמים לבעלה של המתלוננת ואף הודיע לה שימשיך לעשות כן, עד שזה יענה לו לטלפון. למחרת, התקשר למתלוננת חמש פעמים, וכעבור יומיים התקשר אליה ואל בעלה פעמים נוספות (המתלוננת הנחתה את בעלה שלא לענות). בשעות הערב שלח געדי הודעה למתלוננת ובה כתב: "אם את לא חוזרת אליי תוך חמש דקות, אני מבין שאין עסקה, ומחר עד הערב בעלך יראה את הסרטון".

בימים שלאחר מכן התקשר געדי למתלוננת ולבעלה כמעט מדי יום. כעבור כחודש, התקשר געדי לבעל ושאל אותו אם אשתו סיפרה לו על האירועים. לאחר מכן, התקשר למתלוננת ולבעלה עוד כמה פעמים, ומשלא נענה, שלח לאשה הודעה: "בעלך בפגישה, תיכף ידבר אתי... ממחר את מככבת בסרטי פורנו, תבדקי בחיפוש 'בוגדת בבעלה'".

בהתייחסו לעבירות המיוחסות לו, קיבל געדי אחריות על ביצוען והביע צער וחרטה על הפגיעה במתלוננת. הוא תלה את מעשיו בקשיים משפחתיים שהוא חווה, לדבריו, וטען כי לא היתה לו כוונה להשיג דבר מה, אלא מדובר במעשה "קונדס", מתוך סקרנות ורצון לראות מה יהיו תגובותיה של המתלוננת.

"חלקו של הנאשם בביצוע העבירה הוא מלא, וברי כי היו לו הזדמנויות רבות להפסיק את מעשיו, אך הוא בחר להמשיכם, תוך אדישות מוחלטת להשפעה ההרסנית שעלולה להיות לכך על המתלוננת ועל בני משפחתה", כתבה השופטת הדס רוזנברג-שיינרט בגזר הדין, "לבו היה גס ואטום, ולא נמצאו בו כל רחמים או אכפתיות כלפי המתלוננת או כלפי בני משפחתה".

עוד ציינה השופטת את עדות המתלוננת, שעל-פיה "מאותו היום שבו יצר עמה געדי קשר, חייה השתנו, היא חשה כי פרטיותה חוללה. היא נמלאה פחד לצאת מביתה בלי ליווי, החליפה את המנעולים בבית, את מספר מכשיר הטלפון ואת הרכב".

נוסף על עונש המאסר בפועל, הטילה השופטת על געדי שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ופיצוי למתלוננת בסך 20 אלף שקלים. שני מכשירי הטלפון הנייד שבהם השתמש חולטו לאוצר המדינה.