נהיגה. אילוסטרציה: shutterstock

  

חברת פורסייט אוטונומס הולדינגס בע"מ, המתמחה בתחום מערכות ראייה ממוחשבות לרכב הודיעה כי אחת החברות שלה השלימה בהצלחה ניסוי מבוקר במערכת למניעת תאונות דרכים בשיתוף עיריית נתניה.

מערכת "Eye-Net" שהומצאה על ידי חברת איי-נט מובייל בע"מ (Eye-Net Mobile Ltd) נועדה לספק התרעות בפני התנגשויות בזמן אמת להולכי רגל ולרכבים באמצעות שימוש בטלפונים סלולריים חכמים וברשתות סלולריות קיימות.

הניסוי נערך בצומת מרכזי בנתניה, בשיתוף עיריית נתניה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד). "ניסוי זה עם עיריית נתניה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מציין אבן דרך ראשונה בשיתוף הפעולה ארוך הטווח עם העירייה", אומר חיים סיבוני, מנכ"ל חברת פורסייט.

מהעירייה נמסר: "עיריית נתניה רואה חשיבות רבה בקידום פרויקטים לשמירה על בטיחות התושבים והעלאת המודעות לבטיחות בדרכים, ושמחה על בחירתה כאחת מהרשויות בהן יתקיים הפיילוט באפליקציה מצילת החיים. העירייה פועלת רבות בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במטרה למזער סכנות בטיחותיות במרחב, כמו גם חינוך לשמירה על בטיחות הולכי רגל ונהגים באמצעות תוכניות הסברה עירוניות המתקיימות לאורך כל השנה".

לקראת הניסוי המוצלח בנתניה התקיימו מספר פגישות בראשותם של סמנכ"ל נכסים ופרויקטים בעירייה, פול ויטל, ומנהל המטה לבטיחות בדרכים, אופיר דנינו, בשיתוף הרלב"ד ומשטרת ישראל, לקידום הפרויקט ולמען הפחתת תאונות הדרכים. "כל טכנולוגיה שמגינה על החיים תתקבל בברכה בנתניה ואני מאמין שאפליקציה מצילת חיים תסייע לנו בהפחתת הנפגעים בתאונות הדרכים", אמר דנינו.