ביום ראשון שעבר שיחרר בית המשפט המחוזי בלוד למעצר בית, צעיר בן 19 מנתניה, שהואשם בביצוע מעשה סדום בקטין בגיל העשרה לפני כחודש.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

על פי כתב האישום שהוגש נגד הצעיר, ב-17 במרס 2014, הוא פגש בקורבנו, שעמד בסמוך לתחנת אוטובוס במרכז העיר בשעות הלילה המאוחרות. נטען כי הוא הגיח לפתע לעברו מסמטה חשוכה, שדד ממנו את הטלפון הנייד שלו וכרטיס "בנקט" ותלש מצווארו שרשרת זהב.

לאחר מכן, הוא דרש למסור לו את הקוד הסודי של כרטיס האשראי. כשזה סירב לעשות כדבריו, נכתב בכתב האישום, הנאשם משך אותו לסמטה ותקף אותו מינית.

על פי כתב האישום, הצעיר ביצע בבן הנוער מעשה מגונה ומעשה סדום בשעה שהוא מתחנן שיפסיק ומנסה להשתחרר מאחיזתו. כשסיים את מעכשיו איים הנאשם על הקטין שייפגע בו אם יתלונן נגדו במשטרה ונמלט מהמקום.

בכוחותיו האחרונים יצא הקורבן מהסמטה בה הותקף והבחין בחבריו שחיפשו אותו ליד תחנת האוטובוס. הוא סיפר להם על מה שקרה ואחד החברים התקשר למשטרה ודיווח על האירוע. כבר באותו לילה, הנאשם נעצר בביתו והובא לתחנת נתניה. במהלך החקירה הכחיש את המיוחס לו.הצעיר הובא להערכת מעצר בבית המשפט השלום בפתח תקוה ומעצרו הוארך. ביום שישי בשבוע שעבר, פרקליטות מחוז מרכז הגישה נגדו כאמור כתב אישום חמור בגין מעשה סדום, שוד, גניבה ואיומים. במקביל להגשת כתב האישום הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, בטענה כי הוא מסוכן לציבור וכי ישנו חשש לשיבוש הליכי המשפט. מנגד טענו סנגוריו של הנאשם, עו''ד בועז קניז ועו''ד מור עטיה, כי ניתן להחזיקו גם בתנאי מעצר בית בפיקוח של בני משפחתו של הצעיר ושל אזיק אלקטרוני.

בסופו של דבר החליט בית המשפט לקבל את טענותיהם של סנגורי הנאשם, והצעיר שוחרר למאסר בית.

תגובת פרקליטיו של הנאשם: "מדובר באירוע מורכב. מרשי כופר במיוחס לו ובית המשפט קיבל את טענותינו והורה על שחרורו למעצר בית, ולא בכדי".