תחנת מוניות מאולתרת נפתחה בפינת הרחובות החשמונאים - זנגביל שבצפון העיר נתניה. תושבי האזור מתלוננים בחודשים האחרונים כי נהגי המוניות מתכנסים תחת ביתם וחוסמים את הכביש. כמו כן, חלק מהנהגים הולכים אל מעבר לגדר ומשתמשים במקום כשירותים ציבוריים.

"הדבר משפיע במיוחד בשעות הבוקר עד הצהרים, משעה 06:30 בבוקר לרוב עד 14:00 בתדירות גבוהה מתחלפים כל הזמן עשרות נהגי מוניות. בכל רגע נתין יש בפיצול הרחובות האלה בין שתיים לשמונה מוניות. שמפריעות לשדה הראיה ביציאה מרחוב החשמונאים לזנגביל, עומס תנועה מיוצר ורעש" אומרת למיינט נתניה מלכה לגאלי תושבת האזור.

ברחוב החשמונאים הוקמה תחנת מוניות פיראטית לצד משתנה מאולתרת  (צילום: מלכה לגאלי)

לגאלי טענת כי המפגע הזה קיים תחת ביתה כבר חודשים ארוכים, "יותר משמונה חודשים התרעתי על כך. אפס פיקוח ואכיפה. אסור להקים פה תחנת מוניות בלי רישיון לכך".

בנוסף נראה כי הנהגים משתמשים בגדר שניצבת במקום, ומגדרת את חורבותיו של האצטדיון הישן כשירותים ציבוריים. דיירי השכונה כבר התרגלו לריח הצחנה שעולה מן המקום. "הכי גרוע זה שאת המשתנה הזו, סליחה על הביטוי, רואים כל עוברי האורח מהרחוב או תושבי הרחוב מהבתים שלהם. זה פשוט דוחה" .

לדברי לגאלי היא רואה שם את חברות המוניות נרקיס כשלאחרונה הצטרפו גם מוניות השחר. "שאלתי אותם אם הקימו פה תחנה והם ענו לי בחוצפה  - כן!"

ברחוב החשמונאים פינת זנגביל הוקמה תחנת מוניות מאולתרת  (צילום: מלכה לגאלי)

 תגובת מוניות נרקיס: "אין לי מושג, אני לא יודע מזה. שיפנו למשטרה ויגרשו אותם. משתינים שם? גועל נפש".

תגובת מוניות השחר: "אין לנו מושג על מה מדובר".

תגובת עיריית נתניה: בוצעה אמש (שני) פעילות יזומה במקום ונרשמו ברירות קנס למס' בעלי מוניות. פעילות האכיפה תימשך במקום.