הדוח של מירב

מירב לחמיש, שמתגוררת בקרית השרון קיבלה דו"ח מפקח עירייה בו הואשמה בזריקת פסולת מחוץ לפחי הזבל.

על פי הדו"ח המקרה אירע בתאריך, 17.8.2017, בשעה 3:54 לפנות בוקר. הפקח הגיע לבניין בו היא מתגוררת ומצא בזבל שהיה על המדרכה מעטפה של משפלת לחמיש. זו הייתה הראייה שבגללה הם קיבלו דו"ח על סך 730 שקלים.

מירב טוענת כי הפקח הגיע רגע אחרי שעובדי הזבל הוציאו את כל הפחים של דיירים הגרים ב-22 הקומות שבבניין, וכי הזבל שהיה בחוץ לא שלהם.

"הקרטונים לא הפריעו לפקחנו היקר, גם זה שהחברים שלו בדיוק הרגע הוציאו את פחי הזבל והזבל מהחדר על מנת שהמשאית תעמיס אותם, לא הפריע לו. גם לא השעה המוקדמת מאוד. מה שהפריע לו זו מעטפה קטנה מעלי אקספרס עם הפרטים שלנו כולל שם, כתובת ודירה שבוודאות הייתה בתוך שקית הפח שאנחנו זרקנו מהבית" אומרת מירב ומציינת שהשקית הייתה קשורה, "יש לנו בבית יש נוהל המתייחס לקשירת שקיות אשפה וזריקתם לתוך הפח הגדול".

המעטפה מצאה דרכה לרצפה בין הרבה קרטונים שלא היו של משפחת לחמיש אך הם היו מי שנאלצו לשלם עליהם.

דו"ח תברואה שניתן תושבת קריית השרון הצליח לעורר את זעמם של תושבי השכונה

הדו"ח הוגש לה דרך הדואר כשלושה חודשים אחרי המקרה, "רק דבר קטן, הפקח שכח", מציינת מירב, "לשים לנו באותה הזדמנות את הדו"ח בתיבה. אולי הוא בנה על זה שהשכיחה תבוא לטובתו, אין לדעת. מה שכן זה מנע מאיתנו להוכיח את חפותנו, על ידי מצלמות הבניין ששומרות את ההקלטות רק למשך חודש אחד אחורה. הוא פשוט שלח לנו דוח בדואר לאחר כמעט 3 חודשים, של 730 שח עם אפשרות לכפל קנס ולהישפט".

מירב מתרעמת על המקרה נפני שהיא מגדירה עצמה אשת חוק וגם השמירה על איכות הסביבה חשובה לה, "אנחנו אנשי חוק, מפרידים זבל, זורקים קרטונים לקרטוניה שממול, ותמיד דואגים לזרוק את שקית הזבל הקשורה לתוך הפח ,שיטת מצליח זה כאן" היא מסכמת.

מירב לחמיש אמרה למיינט נתניה כי היא אינה מתכוונת לשלם את הדו"ח והיא תלחם על חפותה, ובכל זאת כועסת על בזבוז הזמן והמשאבים שנכפה עליה, "התחושה היא שהם יכולים לעשות מה שבא להם ואני צריכה להתרוצץ ולהוכיח ש"אין לי אחות" , לבזבז ימי עבודה רק בשביל שאולי יצליח להם השיטת מצליח הזאת , זו כבר נוכלות..." היא אומרת.

.

מירב פרסמה את המקרה בפייסבוק וזכתה לעשרות תגובות נוספות בהם סיפרו תושבי השכונה על מקרים דומים. היו שהצליחו לבטל את הקנס בבית המשפט והיו ששילמו את הקנס לאחר שלא הצליחו להוכיח את חפותם.

 תגובת עיריית נתניה:  "הבקשה לביטול ברירת הקנס הוגשה בתאריך 14.11.17 והועברה למתן החלטת התובע העירוני."