תמי רוטמן, יו"ר סניף הסתדרות המורים בנתניה ובשרון הצפוני זה 11 שנה, הודיעה במוצאי שבת האחרונה שהיא פורשת מסיעת "אמ"י" איתה הייתה מזוהה במשך שנים ומצטרפת לרשימת "נח"ל" בראשות גילה קליין. רוטמן, 62, תושבת קדימה, היא חברת מועצה וסגנית יו"ר ועדת חינוך במועצת קדימה-צורן, הפעילה בהסתדרות המורים כ-35 שנה.

בשנים האחרונות עלה שמה של רוטמן לכותרות כשהייתה שותפה לאיחוד בית הספר "רמות חפר" עם "מבואות ים" במכמורת. בשבועות האחרונים הייתה מעורבת בשיח הסוער על סגירת בית ספר "נורדאו" בנתניה.
לפני שהודיעה על החלטתה לעזוב את "אמ"י", שיתפה רוטמן לדבריה את מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, (שהחליפה את יוסי וסרמן) ואת חבריה בהתלבטויות לגבי עתיד הסתדרות המורים."החברים ב'אמ"י' נתנו לי להבין שאם אעזוב, תהיה מלחמה. מה שהיה חשוב להם זה שלא אחליש את כוחם בבחירות הבאות ולי היה חשוב לשפר את תנאי המורים". אחרי לבטים רבים, לדבריה, היא שלחה לבן דוד, המשמשת כראש סיעת "אמ"י", הודעת פרידה בווטסאפ.

תמי רוטמן. "המורים מתוסכלים"

-

איך נולדה ההתלבטות לעבור?
"ההתלבטות נבעה מתוך כאב עצום שחוויתי מהמורים בעקבות כך שסיכומי 'אופק חדש' לא עומדים במבחן המציאות. לא מכבדים את נושא הנסיעות של המורים, את השעות הפרטניות, הקידום ועוד".

איך קיבלו המורים את חציית הקווים?
"המעבר ל'נח"ל' לא הפתיע את המורים, הם מכירים אותי, היה להם ברור שאיני הולכת בצורה פנאטית אחרי מנהיג, אלא אחרי מי שיכול להיות טוב עבורם, ולכן התגובות בשטח היו מחזקות ומעודדות".

תגובת סיעת אמ"י: "עזיבתה של רוטמן חושפת את פרצופה האמיתי. כל עניינה היה ונשאר קבלת תפקיד במרכז המפלגה וציבור עובדי ההוראה בנתניה כלל לא מעניין אותה. במספר פגישות שקיימה עם בן-דוד חזרה שוב ושוב על דרישתה לקבלת תפקיד במרכז המפלגה. משנענתה בשלילה, החלה לרעות בשדות זרים ולאחר שהובטח לה התפקיד בו חפצה, החליטה לערוק".

הבחירות להסתדרות המורים יתקיימו רק באמצע חודש מאי, אבל קול צחצוח החרבות נשמע, כך נראה, כבר עכשיו.