תושבים מכפר יונה טוענים שהמועצה מזניחה את המבנה העתיק "בית נבולסי", ששוכן על הגבעה בפארק גינות הדר שברחוב בגין. לטענת התושבים, המקום מוזנח, מלוכלך, מסריח משתן ומשמש כמזבלה.

התושבים טוענים שמכיוון שמדובר במבנה ארכיטקטוני בעל פוטנציאל אדיר, ניתן היה לשמר את המקום ולפתוח מוזיאון לתולדות היישוב, גלריה או אפילו בית קפה שימשוך קהל רב. "חבל שהמועצה לא מכירה בפוטנציאל של המקום", אומר מקס, תושב היישוב.

פוטנציאל אדיר. "בית נבולסי"

"אין ספק שאם היה ניתן זיכיון לגורם מסחרי כלשהו, הוא היה משפץ את המקום ומטפח אותו, אפילו ללא השקעת כסף מצד המועצה. במקום זה, המקום עומד בשיממונו, כשהמועצה אטמה את החלונות בצורה חלקית בפסי ברזל מכוערים וחלודים, שגם עלולים לסכן ילדים שמשחקים שם, וגם לא מונעים מגורמים בלתי
רצויים להיכנס למבנה".

ממועצת כפר יונה נמסר בתגובה: "המבנה בפארק גינות הדר הינו בבעלות מינהל מקרקעי ישראל. המקום מיועד לשימור. מועצת כפר יונה מעוניינת להקים שם מרכז קהילתי, תוך שמירה על המבנה. עלות שימור המבנה עומדת על כשני מיליון שקלים.

"היות שאין באפשרות המועצה לעמוד בכך, נעשתה לפני כשנה פנייה לרשות לשימור אתרים ולמשרד השיכון, בבקשה לקבל סיוע במימון עלויות השימור. הנושא נמצא בדיונים ארוכים. אנו מקווים כי אחד מהגופים ימצא את התקציב הנחוץ לסיוע בפיתוח המקום".