דרור מהרבן - זוכה לתמיכת הנהגת ההורים (צילום: מור כוכבי)

מנהל בית הספר היסודי "אלומות" בנתניה, דרור מהרבן, הודיע על פרישתו מניהול בית הספר, וממשרד החינוך.

מהרבן מסיים בזאת את שנתו החמישית כמנהל. הוא נכנס לתפקיד כממלא מקום של מנהלת שיצאה לשנת חופשה. בסיומה שנה זו ביקשו ההורים מעיריית נתניה וממשרד החינוך את המשך עבודתו.

עד היום תומכת הנהגת ההורים הבית-ספרית במנהל מהרבן. עם זאת, כמה אירועים שהתרחשו במקום העכירו את האווירה במוסד החינוכי.

אחת הפרשות שהסעירה את העיר, ועלתה לכותרות, אירעה לקראת סיום שנת הלימודים שעברה. אז נחשפה שיחה, שהוקלטה במהלך ישיבת צוות בית-ספרי. בהקלטה נשמע המנהל אומר לשומר, שהתקשר לדווח לו על התפרעות תלמידים ליד שער בית הספר: "זה הגברת... שם? דפוק לה שער בראש למורה, תפוצץ לה ת'ראש. יש לי פה בלוק עץ. תן לה אחד באף". באותה שנת הלימודים נמצאו המנהל והמורה בסכסוך עבודה גלוי.

שמחה שמואל, מהסתדרות המורים בנתניה, אמרה אז: "הנושא הועבר לטיפולה של עורכת דין. יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות המורים ומזכ"לית הסתדרות המורים רואים בחומרה את התנהגות המנהל, ומתכוונים לפעול במסגרת האפשרויות העומדות לרשותם בארגון". עוד הוסיפה, כי "התרחש אירוע נוסף בין המורה למנהל, ובעקבותיו התמוטטה המורה בבית הספר".

ממשרד החינוך נמסר אז: "מבדיקה שנערכה עם מנהל בית הספר עולה, כי הוא טעה בשיקול הדעת ובבחירת המילים, וכי התנצל בפני הצוות החינוכי על דבריו. יצוין, כי המשך הטיפול בנושא הועבר לממונה על הטיפול המשמעתי במשרד החינוך".

אלא שלא היה זה המקרה היחיד בבית הספר. ביום האחרון ללימודים אשתקד, הגיעה משטרת נתניה פעמיים ל"אלומות". בפעם הראשונה, בעקבות דיווח על כניסה בלי אישור לשטח בית הספר וצילום תלמידים, על ידי מורה שהגיעה להיפרד מתלמידיה; בפעם השנייה, כשאירעו התנגשות מילולית וחילופי דברים קשים בין המורה ואחותה לבין הורי התלמידים, מחוץ לשער בית הספר. בעקבות האירוע הוגשו תלונות הדדיות במשטרת נתניה.

השבוע מסר משרד החינוך: "ההליכים המשמעתיים שהתנהלו בשנה שעברה נגד המנהל נסגרו. מנהל בית הספר הודיע מיוזמתו על פרישתו מניהול בסוף שנת הלימודים הנוכחית, ואנו מאחלים לו דרך צלחה בדרכו החדשה".

יו"ר הנהגת ההורים, הדר כהן: "אנו תומכים בהחלטתו של דרור, ומכבדים את החלטתו על יציאתו לפנסיה - פרישה לגמלאות ממשרד החינוך, מתוקף הזכויות שלו. אנו מוקירים מאוד את העשייה ואת השינויים שהוביל בבית-ספרנו, ונמשיך בעשייה להמשך מינופו של בית הספר. נשמור על קשר רציף עם דרור, עם צוות בית הספר ועם העירייה, כדי לפתוח את שנת הלימודים הבאה בצורה מוצלחת, כמדי שנה. אנו מאחלים לדרור הצלחה בהמשך דרכו".

מהעירייה נמסר: "המנהל מהרבן הודיע לנו על רצונו לסיים את תפקידו ולפרוש לגימלאות. בקרוב יוציא משרד החינוך מכרז לניהול במטרה לאתר מנהל/ת חדש/ה".

מדרור מהרבן לא התקבלה תגובה.