פקחי העירייה מוני עטשה וששון סעדה מצאו את התיק (צילום: פרטי)

מוני עטשה וששון סעדה, פקחים בעיריית נתניה הבחינו ברכב אופל יוקרתי, שעמד מונע ללא נהג בכיכר העצמאות בנתניה, תיק גדול הונח ליד המושב בצידו.

"עשיתי סיור שגתי עם מוני, במשמרת הצהריים, באזור כיכר העצמאות. ראינו רכב דולק, מונע, רכב חדש של אופל ומונח בו תיק. סרקנו את המקום, כדי לוודא שלא מדובר באירוע פח"ע. פחדנו שהרכב עומד להתפוצץ עלינו. זה היה החשש הראשוני שלנו. לא נראה לי הגיוני שמשאירים ככה רכב בתיק, זה נמסר למשטרה, שגם הגיעו לזירה," מספר סעדה למיינט נתניה.

הרכב המונע שנמצא בכיכר העצמאות (צילום: ששון סעדה)

 "אחרי כמה דקות הגיע בחור בשם אורן הגיע בבהלה, נתנו לו מים והרגענו אותו המסתבר שהוא בעל הרכב. יש לו רשת של מסעדות, וקראו לו להוצאה לפועל. הכסף הרב שהיה בתיק היה בין השאר הפקדות לעסק שלו, צ'קים וכל מני דברים כאלה. יכלו פשוט להיכנס ולגנוב לו את האוטו והכסף, אם לא הינו רואים את זה"

ליאור, הבעלים של האוטו ושל אלפי השקלים היה מופתע לנוכח השכחה, לבסוף הוא הודה להם וכעת הוא רוצה להיפגש עם ראש העירייה להודות להם על הערנות.

"נולדנו ישרים, לא אקח לעולם משהו שלא שלי. אנחנו העיניים של העיר. אנחנו צריכים לשים לב למה שקורה ולשמור שכולם ילכו בטוחים בכיכר מבלי לדאוג". הוסיף סעדה.

ומה אתם הייתם עושים עם תיק ובו חצי מיליון שקלים (צילום: ששון סעדה)