הפגנה בעקבות מותה של יסמין וינטה | צילומים: חן זמיר, דוברות המשטרה

לנוכח האירועים הקשים שנתגלו לאחרונה ברחבי הארץ בכל הקשור למעונות וגני הילדים הפרטיים  – נערכה העירייה להגביר את מערך הפיקוח בנושא. גם במיינט נתניה דיווחנו על מקרה שאירע במועדונית בשכונת דורה, בה תקפה סייעת ילד.

מעתה, ישלבו הקב"טים של מוסדות החינוך במינהל האכיפה ביקורות גם במעונות אלה. כמו כן במוקד העירוני יהיה קו דיווח ישיר לטובת ההורים, במקרה של אלימות בתוך גני הילדים, בנוסף לאפליקציית הווטסאפ העירוני.

בגנים העירוניים לגיל הרך יערכו ביקורות גלויות וסמויות במטרה לאתר מקרי אלימות כנגד ילדים ויוצבו מצלמות במידת הצורך.

במקביל החליטה העירייה לקחת חלק בהכשרה מקצועית של מטפלות לגילאי 0-3 באמצעות מחלקת ההשכלה הפועלת במסגרת העמותה העירונית לחינוך בלתי פורמלי, שלה ניסיון רב בהפעלת הקורסים הנ''ל. למרכז, ישנו אישור פיקוח להפעלת קורסי בתחום מטפלות לגיל הרך.

כצעד ראשון תקיים מחלקת ההשכלה יום עיון לבעלי מסגרות פרטיות לגיל הרך, בהשתתפות גורמי מקצוע רלבנטיים ובהם פסיכולוגים, משפטנים, אנשי ביטוח ועוד.

כך למשל, החליטה עיריית ראשון לציון לנקוט יוזמה וכבר בשנת הלימודים הקרובה יוצבו מצלמות במעונות של החברה העירונית בהם למעלה מ-1,100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. הצפייה במצלמות תהיה בפיקוח של החברה העירונית. גם בעיריית הרצליה התקבלה החלטה עקרונית להצבת המצלמות בגני הילדים.

בעיריית חדרה נשקלת האפשרות להציב מצלמות בגני הילדים העירוניים והמעונות הרלוונטיים בעיר, בעקבות הלך הרוח הציבורי והטרגדיות האחרונות שנחשפו עם פעוטות ברחבי הארץ.

לצד שלוש העיריות הללו גם בת ים מצטרפת לאפשרות - ובימים אלה נבחנת האפשרות להתקנת מצלמות מהצד המשפטי.

גורמי חינוך משוכנעים כי עצם הצבת המצלמות תפחית את הדאגה והחשש בקרב ההורים במיוחד על רקע הדיווחים האחרונים על התעללויות בחסרי ישע בגני הילדים הפרטיים.