דוד ולבנה מתכננים את החתונה בין הפטרולים והשמירות  (צילום: דובר צה"ל)

רב״ט דוד נתן ורב״ט לבנה שוקרן הגיעו יחד מצרפת לפני שנה במטרה להתנדב לצבא ולאחר מכן לעלות ולהשתקע בישראל.

דוד, בן 23, נולד בפאריס: ״רציתי להתגייס מאז שהייתי בן שבע״, הוא מספר, ״סבא וסבתא שלי עלו לישראל לפני 20 שנה. סבא נפטר והיום לבנה ואני גרים עם סבתא שלי בנתניה״.

לבנה שוקרון, בת 22, גדלה בליון, גם היא חלמה מגיל צעיר, גיל 15, להגיע לישראל: ״הכרנו בבית הכנסת בפריז לפני שלוש שנים״, מספרת לבנה, ״ראינו אחד את השני והתאהבנו״.

לבנה ודוד התארסו לפני שנה והחליטו שהם רוצים לעלות לארץ ישראל. ״דיברנו הרבה על מדינת ישראל״, מסביר דוד, ״כל אחד מאיתנו רצה לעשות צבא. הבנו שזה הזמן המתאים להגשים את מה שחלמנו מאז שאנחנו ילדים. עלינו כי אנחנו רוצים להישאר פה״.

באוגוסט 2017 התגייסו לבנה ודוד יחד לצה״ל. הם החלו בטירונות במחווה אלון, שם למדו עברית מאפס. ״אנחנו ציונים מאוד. בשבילנו צבא זה גם הלב וגם הגוף, זו חוויה״, משתפת לבנה, ״ידענו שאנחנו רוצים ללכת לקרבי ולהיות בשטח״. דוד מחזק: ״חשוב לעשות צבא, זאת הזדמנות ללמוד את המדינה, ההיסטוריה, השפה והתרבות״.

לבנה ודוד החליטו שחיל התותחנים יוכל להתאים להם ובנובמבר התחילו טירונות בגדוד 611 שבחטיבת האש 282.

לאחר חודשיים באימון המתקדם בגדוד הם עברו לשרת כמאבטחי מתקנים בבסיס יפתח: ״נהנינו מאוד מהתקופה בתותחנים, אבל רצינו להצליח לעבוד תוך כדי הצבא ולארגן את החתונה שמתוכננת למאי הבא״, מסבירה לבנה.

לא קל להיות כל כך רחוקים מהמשפחה, אך הם דואגים לשמור על קשר קרוב עם בני משפחותיהם ואף להיפגש כשאפשר. לפני שבוע הגיעו הוריה של לבנה לביקור בישראל. ״המשפחה מתגעגעת מאוד״, משתפת, ״אבל הם שמחים שאנחנו בצבא ושטוב לנו״.

עד כמה שונה ישראל מצרפת?
״שונה מאוד״, לבנה אומרת בביטחון, ״בישראל אנשים מסתובבים הרבה בחוץ וכולם רוצים לעזור״, ודוד מוסיף, ״יש פה אנשים חמים, יכולים לדבר איתך ברכבת גם אם אתם לא מכירים״.

מה אתם הכי אוהבים בישראל?
״אני אוהב את לבנה״, מחייך דוד, ״ואת דרך החיים כאן, את זה שאני יכול ללכת עם כיפה ברחוב ואף אחד לא מסתכל עלי בצורה מוזרה״.

״אני לא אשכח את טקס ההשבעה שהיה לנו״, לבנה נזכרת, ״השתתפנו בשני טקסים, אחד במחווה אלון ואחד בטירונות בתותחנים. אלה היו טקסים חזקים מאוד, בכינו מהתרגשות. ברגע הזה ידעתי למה אנחנו פה גם אם זה קשה״.

לבנה ודוד ממשיכים לבצע את תפקידם מכל הלב. לחתונה שלהם, שעתידה להתקיים בישראל במאי 2019, הם מתכננים להזמין את חבריהם מהצבא.

 ״בצבא מבינים אותנו ואומרים שאנחנו זוג מיוחד״, לבנה מוסיפה, ״אנחנו כל הזמן ביחד, אחד בשביל השני, עוזרים כשצריך. אני מקווה שבעוד מספר שנים נספר לילדים שלנו על החוויות מהשירות ונגיד שגם את הצבא עברנו יחד״.