מרים פיירברג-איכר (צילום: עידו ארז)

-

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, ומהנדס העיר לשעבר, פול ויטל, נחקרו בשבוע שעבר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), במסגרת השלמות חקירה בפרשת השחיתות בנתניה, בטרם תקבל הפרקליטות החלטה האם להגיש כתב אישום נגד ראש העירייה.

בחודש מרץ 2017 הודיעה יחידת להב 433 של המשטרה על סיום חקירת "פרשה 255", ועל גיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, על ידי פיירברג-איכר, ביחס לשבעה פרויקטים של נדל"ן; לעבירות שוחד ולניסיון קבלת שוחד על ידי בנה, צפריר פיירברג, ביחס לחמישה פרויקטים; ולעבירת ניסיון קבלת שוחד על ידי בעלה לשעבר, אלי פיירברג, ביחס לפרויקט אחד.

נוסף על כך, התגבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד וניסיון מתן שוחד על ידי מקורבה ועורך-דינה של ראש העירייה, הרב אברהם גוגיג, ביחס לשישה פרויקטים; לעבירות שוחד שבוצעו על ידי קבלנים ועסקני נדל״ן אחרים; וכן לעבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד על ידי פול ויטל, כיום סמנכ"ל העירייה לנכסים ולפרויקטים אורבניים, ביחס לפרויקט אחד.

עם סיום החקירה, העבירה המשטרה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, את כלל הממצאים, את תשתית הראיות לכאורה ואת החומרים שנאספו, לעיון ולהחלטה האם להגיש כתבי אישום.

רק בשבוע שעבר השיקה פיירברג-איכר את מסע הבחירות שלה ושל סיעתה, "נתניה אחת", ואמרה כי אף שמדובר בקדנציה החמישית שלה, אם תיבחר, היא "מתרגשת כמו בפעם הראשונה". באירוע נמנעה ראש העירייה מלדבר על החשדות נגדה.

עורך דינה של פיירברג-איכר, נתי שמחוני, סירב להגיב לידיעה.