האם ישנה אפלייה בקייטנות? הקייטנות של "החברה למתנסים" הפועלות בדרום העיר נתניה מציעות על פי דיווחים של הורים - תכנים שונים בין המתנס"ים השונים.

הורי המתנ"ס ברמת ידין התלוננו על ההבדלים בין התכנים שלידיהם מקבלים לתכנים שמקבלים הילדים שנמצאים במתנ"סי קריית השרון, השייכים לאותו הגוף.

"בין מתנ"ס למתנ"ס בעיר ההבדלים הם ממש גדולים. מה שהובטח לנו ומה שקיבלנו זה ממש לא אותו הדבר", מספרת ענבר אביה ל"מיינט נתניה".

צילום המחשה: shutterstock

"אנחנו משוייכים למתנ"ס רמת ידין אבל משום מה בקשר לאוכל הם מפנים אותנו ל"נאות הרצל" להתלונן. חברה העובדת בקייטנה של מתנ"ס קרית השרון, מספרת שהאוכל שמקבלים שם הרבה יותר עשיר.

"התשלום שאנו משלמים הוא אותו סכום - כמעט 2,000 שקלים בחודש, הגוף הוא אותו גוף. אבל כשאנו פונים אליהם התשובה שקיבלתי הייתה: "ראשית חשוב להבין שהמרכזים הקהילתיים ברחבי הארץ, וגם בנתניה, הם עמותות עצמאיות ואופי הקייטנות נתון להחלטתם".

תפריט שונה

ענבר טוענת שהבטיחו להם ארוחת בוקר עשירה, אך בפועל הארוחה העשירה כוללת: לחם שחור טונה, טחינה, חומוס, גבינה לבנה קוטג', ושלושה ירקות.

בקרית השרון לעומת זאת אין הגבלה על סלטים כשמגוון הירקות עשיר וכולל חמוצים זיתים ועוד, גבינה צהובה, מיונז וביצים. במהלך השבוע הילדים אף מקבלים על פי הדיווחים טוסטים וחביתות.

"בנוסף הסייעת המובילה שם מקבלת 5 ש"ח פר ילד ליום להוצאות נוספות כלומר היא יכולה לפי שיקול לדעתה לקנות כל יום פירות גלידות וכו'", מספרת ענבר בכעס.

הם מוסיפה: "הילדים בקרית השרון מקבלים חולצה וכובע אצלנו לא, שם הם יוצאים פעמיים להצגות בחוץ, אצלנו אף לא פעם אחת. החוגים שם עשירים וגוונים, אצלנו הבסיסיים. האספקה של האוכל בקרית השרון שוטפת כמעט בכל יום. אצלנו כל כמה ימים, בשבוע שעבר היה רק חומוס וגבינה לבנה וכמה ילדים חזרו הביתה רעבים.

"כשהתלוננו הם הפילו את הבעיה על הצוות במקום, למרות שהצוות במקום התריע. אנחנו מרגישים מרומים וכועסים, מדוע הילדים שלנו שווים פחות למה חוסכים עלינו?"

מרשת המתנ"סים נתניה מרכז-דרום נמסר: "הרשת גאה לספק פעילויות חינוך, פנאי ותרבות איכותיות ובכללן הקייטנות. ייתכנו הבדלים בין קייטנה לקייטנה ורשת לרשת בהתאם לצרכים, לרצונות ולתמה, אך אין פערים בין איכויות הקייטנות לפיכך גם אין הבדל במחירים. כך לדוגמה במקום הצגה בפעילות חוץ ניתנות הצגות באיכות זהה במבנה הקייטנה עצמה כשעלות הבאתן אינה נמוכה ואף גבוהה לא פעם מעלות הצגות חוץ; כמו כן, בהיעדר פעילות חוץ לא נדרש כובע או תלבושת לזיהוי מהיר במרחב. כמובן שבמקרה זה הסכום שמתפנה מופנה לתוכן או צורך אחר".