ארבעה חודשים לאחר פקיעת האולטימטום שהציבה עיריית נתניה ליזם הנדל"ן, איציק תשובה: משרדי המכירות של החברה שבבעלותו ברחוב זלמן שז"ר בשכונת רמת פולג טרם פונו, והם ממשיכים לפעול כרגיל.

ב-24 בינואר הודיעה העירייה לחברות הנדל"ן, קבוצת איציק תשובה ו-י.ח. דמרי, שהמטה התפעולי שלה פעל במתחם, כי עליהן לפנות את המבנים תוך 60 יום, מאחר ש"הנהלת העירייה החליטה לפתח את השטח המדובר לשצ"פ (שטח ציבורי פתוח) ולחניה, ובהתאם לרצון התושבים".

בעוד חברת י.ח. דמרי פינתה את המבנה, קבוצת איציק תשובה ממשיכה, כאמור, להתנהל במשרדים, אף שנדרשה לפנות אותם כבר בחודש מרץ. גורמים בעירייה טוענים, כי בחוזה השכרת המבנים לשתי החברות, התקף עד אוגוסט השנה, קיים סעיף המאפשר לעירייה להתיר את ההתקשרות בהתרעה של 60 יום מראש, ומכאן הגיעה הדרישה.

משרדיו של תשובה ברמת פולג. צילום: אסף פרידמן

בתגובה למכתב, ניסתה קבוצת איציק תשובה להביא לביטול הדרישה, אך בעירייה מסרו בזמנו, בתגובה לפניית "ידיעות נתניה", כי "בישיבה שהתקיימה עם נציגי חברת תשובה, הבהירו נציגי העירייה כי הם עומדים על דרישתם המקורית לפינוי בתוך 60 יום ממועד קבלת המכתב".

משלא פונו המשרדים במועד, הבהירו בעירייה, כי "הלשכה המשפטית תפעל לפינוי קבוצת איציק תשובה בכל האמצעים העומדים לרשותה".

יש לציין, כי בהתאם לתוכנית בניין העיר (תב"ע), מראש מוגדרת הקרקע, הנמצאת בסמוך לחוף הים, כשטח ציבורי. אלא שמאז הקמת שכונת עיר ימים, לפני עשור בערך, משמש המקום בתור משרדי מכירות ומטה של חברות בנייה למיניהן.

"במקום לדאוג ששטח שאמור לשרת את כלל הציבור אכן ישרת אותו, ממשיכה עיריית נתניה להיטיב עם קבלנים ובעלי ממון על חשבון הציבור", הגיב דודו סלמה, מראשי ועד שכונות רמת פולג-עיר ימים. "חבל שהעירייה לא עומדת במילתה ולא דואגת לפינוי הקבלן. לא ייתכן שחלפו כבר ארבעה חודשים ממועד הפינוי. מדובר בשטח גדול, שצריך לעמוד לרשות התושבים".

בעיריית נתניה לא התייחסו לאי-פינוי המשרדים במרץ, בהתאם לדרישתם המקורית, ומסרו בתגובה, כי "נשלח מייל תזכורת לקבלן, שעליו להתפנות לא יאוחר מסוף חודש אוגוסט 2018, כפי שהתחייב בכתב ההתחייבות, ובהתאם לסיכום הפגישה שנערכה בעירייה עם נציגיו".

גם בקבוצת איציק תשובה לא התייחסו לאי-הפינוי, ומסרו: "אנו פועלים בהתאם להוראות ההסכם החתום מול עיריית נתניה".