בית עלמין | צילום: לירן טטרו

הלוויתה הילדה רוקסלנה קליוז'ני ז"ל, שנפלה אל מותה מהקומה ה-9 בביתה אמש (29.7), נערכה ביממה האחרונה בליווי משפחה וחברים קרובים.

עיריית נתניה נכנסה אף היא לתמונה ומרגע היוודע המקרה הגיעו עובדים סוציאליים למקום על מנת ללוות את המשפחה.

הטרגדיה הקשה קרתה ביום שני, בשעת בוקר מוקדמת. אז התקבל דיווח על ילדה שנפלה מחלון ביתה, ברחוב ויצמן פינת איכלוב, בצפון נתניה. רוקסלנה קליוז'ני, בת החמש נפלה מהקומה התשיעית בביתה, לאחר שעלתה עלתה על ערמת כביסה, איבדה את שיווי משקלה ומעדה מחלון חדר הכביסה שככל הנראה הושאר פתוח.

חבלי הכביסה והגגונים לא בלמו את נפילתה והיא צנחה למטה ונחתה בחניית הבניין. אמה שהבחינה מיד בנפילת ביתה מיהרה מטה ומצאה אותה מוטלת חסרת הכרה על האספלט במגרש החניה. היא גררה אותה מאחורי מכונית שחורה שחנתה במקום, כדי שלא תהיה חשופה לעיני כל, עד שלמקום הגיעו צוותי מגן דוד אדום. הפראמדיקים שהגיעו לזירת האירוע דיווחו על ילדה כבת חמש עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותה. האם נותרה במקום זמן רב, שעונה על עמוד מתקשה לעכל את האסון.

זירת הנפילה ברחוב איכילוב נתניה | צילום: עדי ארצי

שכנים ומכרים הגיעו אל המקום והביעו זעזוע כבד מהמקרה. "אני גרה בבנין ליד ולא מצליחה להבין איך דברים כאלה קורים", אמרה שכנת המשפחה מרפסת כביסה צריך לסגור ולנעול את הדלת. אני מסתכלת על מסלול הנפילה שלה, ולא יכולה שלא לחשוב שהיו לה דרכים להינצל, אולי יכלה להיתלות כאן על אחד הגגונים או חבלי הכביסה... היה לה סיכוי, איך נפלה ככה? צריך מליון עיניים. כואב הלב. היתה צריכה לעלות השנה לגן חובה. מסכנה".

על פי נתוני בטרם לבטיחות ילדים משנת 2008 מתו 76 ילדים מנפילה (כולל המקרה הנוכחי). בשנת 2018 מתו שני ילדים מנפילה מגובה (כולל המקרה הנוכחי). בשנת 2017 מתו 15 ילדים מנפילה.

אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "מדובר במקרה כואב במיוחד. חשוב להבין שרוב מקרי התמותה כתוצאה מנפילה מגובה אירעו בבית.

"ניתן למנוע את האירוע הבא באמצעות הקפדה על מספר כללים פשוטים: מתקינים בחלונות סורגים או אמצעים להגבלת פתיחת החלונות ל-10 סנטימטר בלבד. יש להרחיק מהחלונות רהיטים שהילד עלול לטפס עליהם ולהגיע לחלון כמו מיטות, שידות, שולחנות, כיסאות וכו'. כמו כן, באחריות ההורים לוודא שילדים צעירים לא יוצאים לבד למרפסת ושאינם משחקים על אדן החלון".