בית המשפט לתביעות קטנות בנתניה הורה לכוכב קבוצת הכדורגל מכבי נתניה, דיא סבע, ליו"ר הקבוצה לשעבר, דורון אוסידון, ולסוכן השחקנים דדה חדד, לשלם, ביחד ולחוד, דמי שכר דירה משנת 2016 עבור חודשיים בסך 10,000 שקלים פלוס הוצאות גבייה והוצאות דיון בעלות כוללת בסך 2,420 שקלים. בסך הכל חויבו השלושה בתשלום של 12,420 שקלים, בפסק דין שניתן בחודש שעבר.

את התביעה הגישו שלושת ילדי בעל הדירה, שהלך בינתיים לעולמו, אשר השכיר אותה לסבע, כאשר אוסידון וחדד חתמו על החוזה כערבים למילוי התחייבויות הכדורגלן.

דיא סבע | צילום: ראובן שוורץ

שכר הדירה עמד על 5,000 שקלים לחודש, כולל השימוש בריהוט.

על פי התביעה, דמי השכירות בגין חודשים אפריל ומאי 2016 לא שולמו בפועל. לתובעים נמסרו צ'קים שנמשכו על חשבון מכבי נתניה, אך אלו לא כובדו.

התובעים טענו כי שילמו הוצאות של 1,670 שקלים בניסיון לגבות את הכסף מהמועדון, ללא הצלחה.

סבע ואוסידון התייצבו לדיון והגישו כתבי הגנה, בעוד חדד, שהוזמן לדיון, לא התייצב ולא הגיש כתב הגנה.

סבע טען כי על אף שחתם על חוזה השכירות באופן רשמי, מדובר בחתימה "פורמלית", וכי הוא היה צריך לקבל כיסוי עבור שכר הדירה מהמועדון.

"היה פתוח בפני הנתבע לצרף את מפרקי מכבי נתניה כצדדי ג', אך הוא לא עשה כן. יחד עם זאת, ניסה בצורה לא מובנת לבית המשפט להתחמק מאחריותו. עובדה היא שהוא עצמו זה שחתום על החוזה כשוכר יחיד", כתב השופט הרווי גרובס בהחלטתו.

אוסידון טען כי חתם באופן "חברי", כלומר, לדבריו, הוא עבד עם סבע, שביקש שיחתום לו, ולכן חתם. "הוא (סבע) שחקן כדורגל ומרוויח מספיק כסף. אם אין לו אפשרות לשלם, אני אשלם", אמר אוסידון בדיון.

"גם אוסידון לא פעל כראוי, כאשר זכותו לעתור נגד סבע כצד ג' לתביעה זו, ויש להצטער על כך שלא עשה כן", כתב השופט גרובס, "הרי אם אוסידון נדרש לכסות חובות של סבע עקב ערבותו, עומדת בפניו עילת תביעה נגדו. כללית, התרשמותי היא שהנתבעים לא התייחסו לתביעה זו ברצינות הנדרשת".

מלבד תשלום שכר הדירה לחודשיים והוצאות הגבייה, חייב, כאמור, השופט את השלושה בתשלום הוצאות דיון בסך 750 שקלים.

"אין באמור דלעיל, לחסום את דרכם של אוסידון וחדד לעתור כנגד סבע לדרישת התשלום הבלעדית", הדגיש השופט בפסק הדין.