ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, שלחה אתמול (רביעי) מכתב ליו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, ובו קראה לו לתמוך בקיום דיון מחודש בתוכנית הקמת אסדות הגז בחופי ישראל בכלל, והאסדה המתוכננת לקום במרחק של כ-10 ק"מ מחוף דור.

את מיקום האסדה בחוף דור כינתה פיירברג-איכר "טעות ובכייה לדורות".

מרים פיירברג-איכר (צילום: עידו ארז)

"לאור ממצאי פליטות פליטות המזהמים של אסדת 'תמר' וכן חוות דעת מומחים וחקרי אקדמיה מן הארץ ומן העולם, אשר הביעו את לאחרונה את חששותיהם ממיקום האסדה המתוכנן ואף סיפקו נתונים ומודלים חדשים, המעלים חשש לסכנות בהקמת אסדה בקרבת החוף, אנו דורשים כי לא תוקם אסדת דור בקרבת החוף", כתבה ראש העירייה לביבס.

במקום קרבת חוף דור, הציעה פיירברג-איכר להקים את האסדה "בהתאם להצעה המקורית שהוצעה להבנתי על ידי חברות הפקות הגז, והיא הפקה על פי הבאר בשיטת FPSO (אסדה צפה, נ"א)".

פיירברג-איכר פנתה אל ביבס בקריאה "לתמוך בדרישתנו לקיום דיון מחודש בתוכנית התשתית, דיון שיכלול את הטיעונים המקצועיים החדשים של המומחים ואת טענות התושבים המוחים נגד זיהום הים, החופים, ובעיקר החשש לבריאות התושבים".

המכתב של פיירברג איכר לחיים ביבס

עוד הוסיפה פיירברג-איכר, כי "עדיין לא מאוחר לבחון את הדרישה להזזת ההפקה ממאגר 'לווייתן' למרחק המקסימאלי הניתן מהחוף, באופן שיצמצם את הפוטנציאל למפגעים, ובה בעת יאפשר מתן הגנה ראויה לאסדה על ידי כוחות הביטחון".

בתוך כך, מחר (שישי) תיערך ב-10:00 בחוף קונטיקי הפגנה תחת הכותרת "נתניה נלחמת להרחקת האסדה מהחוף". המארגנים מצפים למאות משתתפים, ביניהם חברי מועצה ומועמדים למועצת העיר.