רועי והדר, בני זוג גאים התחתנו ביום שישי האחרון (14.9) באחד מבתי המלון בנתניה. אבל החתונה לא עברה בשקט: רגע לפני תחילת הטקס בחופה, כוס זכוכית הושלכה מאחד החדרים בקומות הגבוהות של המלון על האורחים, שהחלו להימלט לתוך האולם הסגור מחשש שייפגעו. 

את חווית השנאה הזו, לא ישכחו במהרה האורחים שהגיעו לחתונה, שמצאו עצמם מותקפים ממקור לא צפוי. 

מיטל, אחת מהאורחות בחתונה, פרסמה פוסט בעקבות החוויה החמורה. "כמה קשה לאהוב, וכמה קל לשנוא", כתבה לאחר האירוע. "הלכנו לחגוג בחתונה של הדרי האהוב שנישא לגבר שלו רועי. בחופה לבנה ויפה מול הים הם הבטיחו אחד לשני שיאהבו תמיד, אפילו לפני הקפה של הבוקר וריגשו את כל החברים והמשפחה שלהם. זו היתה חגיגה אמיתית של אהבה".

מתוך החתונה בנתניה | צילום: באדיבות לימור שורק ynet

מיטל ממשיכה: "אבא של הדר דיבר מילים יפות על שיוויון ועל משפחה, וכשהגיע הרגע לשבור את הכוס דיברה המחתנת על הקושי שעדיין קיים בחברה לקבל אהבה להט"בית, למרות שזו פשוט אהבה. ממש בשניות האלה נזרק בקבוק זכוכית (או כוס?) מאחת הקומות הגבוהות של בית המלון בו נערך הטקס. שברי זכוכית התנפצו על הקהל ופגעו באחד האורחים. רק בנס איש לא נפגע קשה".

הכוס כך מסתבר, הצליחה לנחות במזל גדול בנקודה בה לא עמד איש, אבל רסיסי הזכוכית עפו לכל עבר. "הבנו שאנחנו תחת מתקפה ורוב האורחים מיהרו לתפוס מחסה, אבל עורכת הטקס לא ויתרה (למרות המלצות הצלמים לשבור את הכוס באולם הסגור)", כותבת מיטל. "כך, חלקנו חזרנו לעמוד מול החופה, וכאשר המחתנת דיברה במיקרופון על איך שאסור לוותר, גם לא מול השינאה, הרענו בקול גדול שהרעיד הכל. בקבוקים נוספים נזרקו לעברנו. המשכנו להריע כשהדר ורועי שברו את הכוס". 

זהורית שורק, לסבית דתייה שמחתנת רבים מקהילת הלהט"ב, סיפרה בשיחה עם אמיר אלון מ-ynet על המקרה. "כולנו היינו בהלם. הצלם הציע שהחתנים ישברו את הכוס באולם אבל אני התעקשתי שהטקס יסתיים כמתוכנן תחת החופה כי חשבתי שנכון יהיה להמשיך לפי התוכניות. האורחים החלו לברוח ולהסתתר מתחת לשולחנות ואז עוד בקבוק הושלך. למרות שהיו כאלה שרצו שנעביר את הטקס בפנים התעקשתי שלא נברח ולא נתחבא. אנחנו כאן ובכל מקום ולא ניכנע להומופוביה". שורק הוסיפה כי בתום הטקס בני הזוג ניגשו אליה והודו לה על ההחלטה שקיבלה. 

ממשטרת ישראל נמסר כי "הוגשה תלונה והיא נבדקת".

הרב דובי חיון ראש סיעת מרצ חיפה הגיב על זריקת חפצים על חופת בני הזוג הגאים שנחגגה בנתניה:
"אני מגנה מכל וכל את האלימות ההומופובית כלפי רועי והדר ומאחל להם מזל טוב. האלימות הזו היא לא רק הומופובית אלא מצטרפת לאלימות הממסדית אורתודוקסית כלפי מי שאינם מתיישרים על פי הממסד האורתודוקסי שהופך את החופש למיסוד זוגיות לענין פוליטי. אין הבדל בין מעצר רב קונסרבטיבי, תקיפת זוג גברים תחת חופתם והתעללות בזוגות המבקשים להנשא על פי השקפת עולמם. נושא הנישואין בישראל חייב לעבור מהפכה עמוקה ולאפשר לאנשים להנשא על פי דרכם ולהרשם כזוג פורמלי ללא שליטתה המונופוליסטית של הרבנות.לא חייבים להסכים חייבים לכבד".