איש הרדיו אהרון אורגד נבחר למועצת עיריית נתניה בבחירות האחרונות. הוא רץ ברשימה שנתמכה על ידי מפלגת "כולנו" של שר האוצר משה כחלון. אלא שלמרבה ההפתעה, החליט באחרונה אורגד להתמודד על מקום בכנסת כנציג אזור השרון דווקא ברשימת הליכוד.

המהלך עורר הרמות גבה במערכת הפוליטית, משני טעמים: ראשית - אורגד נתמך, כאמור, על ידי מפלגת "כולנו", ושנית - רק באחרונה מונה למשנה לראש עיריית נתניה, ולמחזיק תיק התרבות. אם יהפוך לחבר כנסת ייאלץ לעזוב את המועצה, כך שבפועל יכהן בה שישה חודשים בלבד.

השבוע הודיע אורגד כי ויתר על התמודדות לרשימת הליכוד.

אהרון אורגד. "יש המון מה לעשות" | צילום: אסף פרידמן

אורגד קיבל באחרונה את תפקיד המשנה לראש העירייה, וכן כמה תיקים מרכזיים בקואליציה העירונית, ביניהם תיק התרבות והאירועים, ותיק קשרי ממשל. במערכת הפוליטית ביקרו את אורגד על כך שאילו היה נבחר כחבר כנסת, היה עוזב את תפקידו במועצה - תפקיד שנבחר בזכות קולותיהם של אלפי תושבי נתניה.

"מאחר שקיבלתי באחרונה את תפקיד המשנה לראש העירייה נתניה וכמה תיקים חשובים בקואליציה העירונית, החלטתי בסופו של דבר להתמקד בהם"

אורגד אישר, שהוא אכן ביקש להתמודד על התפקיד הארצי בליכוד, אך מסר השבוע, כי ביטל את מועמדותו, מתוך רצון להתמקד בעשייה למען העיר נתניה.

"האפשרות לריצה בפריימריז היתה יוזמה של חברים ופעילים, שהאיצו בי, על רקע הרקורד שלי ותפקידי העבר שמילאתי בתקשורת, בכלכלה ובקהילה, להתמודד גם במישור הלאומי", מסר.

"סביר להניח שארצה בעתיד לפעול בשדה הציבורי הלאומי, אבל מאחר שקיבלתי באחרונה את תפקיד המשנה לראש העירייה נתניה, וכמה תיקים חשובים בקואליציה העירונית, כולל תרבות ואירועים וכן קשרי ממשל, שזה למעשה פעילות מול הממשלה והכנסת, לרבות מול משרד האוצר, בראשות השר משה כחלון, שאני תומך במדיניותו הכלכלית-חברתית; וכן את ראשות ועדת החינוך והקמת צוות היגוי לקידום הקמת בית חולים ציבורי חדש - החלטתי בסופו של דבר להתמקד בתפקידים אלה, כדי להטמיע את השקפת העולם הברורה שלי בנושאים שקיבלתי על עצמי לטפל בהם.

אפעל ואתן מה שאני יודע ויכול למען העיר שלי, ואחר כך נראה מה טומן בחובו העתיד, התפתחות פוליטית במישור הארצי והלאומי או כאן במישור המוניציפלי המקומי. הכל חשוב, ויש המון מה לעשות, גם במישור העירוני וגם בנושאי המדינה כולה, כשלעיתים הנושאים העומדים על הפרק משיקים זה לזה, בפרט בנושאי חברה, חינוך ותרבות, רווחה, התחדשות עירונית, ועוד. אז גם אני סקרן והכל פתוח".

ממפלגת "כולנו" בחרו שלא להגיב לידיעה.