תושב איזור חיפה נעצר בשבוע החולף בחשד שאנס את בת זוגו וביצע בה מעשה סדום. לאחר מכן מנע מהאשה קבלת טיפול רפואי.

כמו כן, חשוד שביצע מעשים מגונים בבתו בת ה-4. החשוד נעצר, ובתא המעצר לקה בליבו. כעת הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ לב, ומעצרו הוארך בהעדרו.

צילום: ShutterStock

מהדיון המשפטי עולה, כי החשוד נחקר בעבר על ביצוע עבירות מין כלפי בתו ושוחרר לאחר שהמשטרה לא הצליחה למצוא בסיס ראייתי לחשדות נגדו.

כעת חשפה האשה בפני המשטרה כי החשוד התעלל גם בה מינית, אנס אותה וביצע מעשי סדום ומנע ממנה קבלת טיפול רפואי.

נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, ביקש להאריך את מעצרו של החשוד בהעדרו לפחות ליום אחד. סניגורו, עו"ד יאיר נדשי, התנגד בטענה כי מדובר בתלונה ממוחזרת.

השופט מוחמד עלי, נעתר לבקשה והאריך את מעצרו של החשוד ביום אחד. בהחלטתו ציין השופט: "לאחר שעיינתי בתיק החקירה שוכנעתי כי קיים חשד סביר לכך שהחשוד עבר את העבירה המיוחסת לו.

"מעצרו הנוכחי של החשוד הוא בעקבות הודעה נוספת שהגישה המתלוננת, בה הוסיפה פרטים נוספים לתלונתה הקודמת. אין בכך כדי לחסום את הדרך ממעצרו בשנית".

בהמשך שוב הגישה המשטרה בקשה לבית המשפט להאריך את מעצרו של החשוד, עד שישוחרר מבית החולים, אך השופטת אלואז זערורה - עבדאלחלים לא נעתרה לבקשה.

בהחלטה ציינה השופטת כי מחומר הראיות בתיק היא שוכנעה שקיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירות המיוחסות לו ושחרורו עלול לסכן את ביטחון המתלוננת ולשבש מהליכי חקירה, אך עם זאת ציינה כי המשטרה מבקשת לבצע פעולות חקירה, אותן ניתן לבצע כשהחשוד משוחרר.

החשוד שוחרר בתנאים מגבילים, אם כי הוא עדיין מאושפז בבית החולים והמתלוננת שוהה במקלט לנשים מוכות.