קצין משטרה (42) בדרגת רפ"ק, שמתגורר במרכז, הואשם בחודש האחרון בבית משפט השלום בתל אביב בביצוע מעשים מגונים בקצינת משטרה בעת נסיעה ברכב. הוא הוצא לחופשה כפויה, וככל הנראה, מסלול הקידום שלו הגיע לסיומו.

לא מעט גבות הורמו במטה הארצי של משטרת ישראל נוכח מעצר הקצין וכתב האישום החמור שהוגש נגדו. בין היתר, הוא שירת כראש המטה של אחד הניצבים הבכירים במשטרה, ובקרוב הוא אמור היה להתקדם לדרגת סנ"צ. כחלק מקידומו הקרב, יצא הקצין לקורס פיקוד ומטה של המשטרה, המתקיים במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש.

צילום המחשה: shutterstock

בכתב האישום נטען כי לפני כארבעה שבועות התקיים בנמל תל אביב ערב יחידה לחניכי המחזור של הקורס, אליו הגיע הקצין באמצעות רכב משטרתי בו נסע יחד עם קצין נוסף ושתי קצינות, עמיתיו לקורס. בסיום האירוע עשו הארבעה את דרכם חזרה למכללה, כשהקצין המדובר יושב במושב האחורי ולצידו הקצינה המתלוננת.  

בכתב האישום נטען בנוסף כי מיד עם תחילת הנסיעה, בהיותם בתחומי הנמל, נטל הקצין את ידה השמאלית של הקצינה ובניגוד לרצונה החל ללטפה. בשלב מסוים, בעודם בנסיעה, הרפה הקצין מידה ועבר ללטף את ירכה, גם זאת בניגוד לרצונה. בהמשך הוא נטל את ידה, שוב בניגוד לרצונה, הכניס את אחת מאצבעותיה לפיו והחל ללקקה. בתגובה משכה הקצינה את ידה לאחור והניחה את שתי ידיה על ברכיה.

בכתב האישום נטען עוד כי, למרבה ההפתעה, חזר הקצין על פעולת מציצת האצבע שלה בניגוד לרצונה עוד פעמיים. כתוצאה מהאירוע חשה הקצינה ברע: "היא סבלה מבחילות, היתה על סף הקאה והשעינה את ראשה על מסעד הכיסא הקדמי של הנוסע מלפנים. בשלב זה החל הקצין ללטף את שיערה, גבה, כתפה השמאלית וידה, שוב בניגוד לרצונה".

בסיכום כתב האישום נטען כי בשלב מסוים עצרה הקצינה, שנהגה את הרכב בתחנת דלק בכביש המוביל למכללה, שם הקיאה המתלוננת, ככל הנראה כתוצאה ממה שנראה כהתקף חרדה, ממנו סבלה בשל האירוע: "במעשיו המתוארים לעיל עשה הקצין בקצינה מעשה לשם גירוי או סיפוק מיניים בלא הסכמתה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מייד עם היוודע דבר המקרה עודכנה יועצת המפכ"ל לענייני נשים והועבר דיווח מיידי למח"ש. המעשים שבהם מואשם הקצין הינם חמורים ואינם עולים בקנה אחד עם המצופה משוטר, לא כל שכן מקצין הנמצא בקורס המכשיר לקצונה בכירה בארגון. עם קבלת מלוא חומר החקירה ממח"ש תיערך בחינה נוספת בעניינו".  

עו"ד קובי פלומו ועו"ד ליאור אפשטיין, המייצגים את הקצין, מסרו בתגובה: "לצערנו זה האקלים החברתי בו אנחנו חיים כיום, ואדם שהקדיש את חייו למשטרה ייאלץ לגייס את כל כוחותיו כדי להסביר את המובן מאליו".